Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники літературної студії імені Марини Брацило зустрілися з письменницею Вікторією Сироваткою

Учасники літературної студії імені Марини Брацило зустрілися з письменницею Вікторією Сироваткою

29.02.2016 09:14 Все Факультети Філологічний

25 лютого у Запорізькому національному університеті на черговому засіданні літературної студії імені Марини Брацило відбулася зустріч студентів із талановитою запорізькою письменницею, членом Народної спілки письменників України Вікторією Сироваткою. Мисткиня не лише дала поради початківцям щодо творчої діяльності, а й нагадала головні завдання літстудії — розкрити приховані поетичні таланти початківців, спонукати до друкування власних збірок та допомогти їм стати справжніми літературними зірками, а в перспективі — і членами Народної спілки письменників України також.

Перше засідання літстудії у другому семестрі навчального року відзначилося тим, що майстер-клас проходив у формі неформального діалогу, теплої розмови між майстром та початківцями. Перш ніж давати творчі поради Вікторія Євгеніївна Сироватка не тільки вислухала поезії літстудійців, а й намагалася заглибитися у причини їх написання та відчути настрій душі юних поетів. Письменниця детально проаналізувала разом з кожним юним поетом його твори, вказуючи на усі недоліки. Вона наголосила, що без критики не може бути прогресу: “Якщо ваші роботи називатимуть геніальними, це означатиме, що вам, як поетам, хочуть смерті. А чим суворіша критика, тим більше вас люблять”. Мисткиня радила також навчитися помічати недоліки у власних творах та у творах інших авторів і ніколи не зупинятися на досягнутому. Як приклад, вона розповіла захоплюючу історію відомого усім Мікеланджело, який був геніальним художником, скульптором, архітектором, поетом і мислителем, але вважав, що познав у мистецтві лише ази.
Письменниця закликала літстудійців: “Треба завжди відчувати задоволення від свого покликання писати, бо це невдячна робота: не приносить ні грошей, ні слави. Писати — це означає віддавати свої думки, частину душі світу. І бути від цього
щасливим”.
Також мисткиня зауважила, що поезії навчити не можна — можна навчити лише техніці, а от відчути в душі неповторний образ та оспівати його так, як ніхто до цього, може лише сама людина. В цьому і полягає завдання кожного поета.
Вікторія Євгеніївна радила користуватися словниками та читати хорошу поезію відомих митців для збагачення свого образного мислення, завжди намагатися дізнатися щось нове, не шкодувати сил для написання досконалих віршів. “Справжня поезія пишеться страшенно важко, — каже письменниця, — але слухати її має бути легко. Як музику”. По завершенню засідання літстудійці щиро подякували Вікторії Сироватці, мамі Марини Людмилі Федорівні Брацило та заступнику голови оргкомітету І Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило “Хортицькі дзвони”, завкафери українознавства ЗНУ Ользі Стадніченко за велику допомогу у розвитку творчої молоді.

Живиця Таїсія,
студентка ІІІ курсу філологічного факультету