Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – представниця ЗНУ Ганна Островерха

30.03.2016 16:21 Все Факультети Філологічний філологічний факультет всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт нагородження

30 березня в Запорізькому національному університеті відбулося підбиття підсумків науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю: «Слов’янські мови і літератури (у тому числі – російська мова і література)». Також під час заходу в урочистій обстановці кращим знавцям славістики – студентам провідних навчальних закладів з усіх куточків України – вручили Дипломи переможців І-ІІІ ступенів. Серед нагороджених була і магістрантка філологічного факультету ЗНУ Ганна Островерха.

Під час церемонії нагородження переможців конкурсу декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як відзначила, що цьогорічний захист наукових робіт пройшов на високому рівні. «Ваше вміння презентувати свої наукові розвідки ще раз підтвердило, що журі було об’єктивним, обираючи фіналістів конкурсу. Ви, певно, вже зрозуміли, що шлях до наукових висот не буває легким. Його точно характеризує відомий латинський вислів: ‘’pеr aspera ad astra’’ – ‘’крізь терни до зірок’’, тож успіхів вам у побудові кар’єри, в просуванні вперед вітчизняної науки. Ми будемо раді бачити таких сильних молодих науковців, як ви, серед аспірантів нашого вишу», – наголосила Тамара Володимирівна.
Вона вручила Дипломи І ступеня студентці Бердянського державного педагогічного університету Вікторії Попівщій (тема наукової роботи: «Роль апокрифічних християнських текстів у становленні давньоболгарської літератури») та студентці Одеського національного університету імені І. Мечникова Юлії Сараніній (тема роботи: «Лінгвокреативність у творах Аркадія та Бориса Стругацьких»).
Також Тамара Володимирівна відзначила Дипломами ІІ ступеня студента Одеського національного університету імені І.Мечникова Євгена Першина (тема роботи: «Індивідуально-авторські характеристики концептів ‘’вода‘’ і ‘’земля‘’ в російській мовній картині світу (на матеріалі творчості Костянтина Паустовського та Ісака Бабеля)») і студентку Львівського національного університету імені Івана Франка Ольгу Дику (тема: «Образ жінки-інтелектуалки у творах Оксани Забужко ‘’Музей покинутих секретів‘’, Ірени Карпи ‘’Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою‘’ та Мануели Гретковської ‘’Полька‘’»). Також Диплом ІІ ступеня отримала магістрантка Запорізького національного університету Ганна Островерха (тема роботи: «Структура і семантика російськомовних антифендомів»). При цьому Тамара Хом’як відзначила високий науковий рівень дослідження Ганни і запросила її в майбутньому продовжити навчання в аспірантурі нашого вишу.
Завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко нагородила Дипломами ІІІ ступеня представницю Сумського державного університету Олександру Завіткову (тема роботи: «Інтерпретація концепта любові в новелах Ірен Роздобудько»), студентку Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Світлану Головню (тема роботи: «Лінгвомедійні засоби створення іміджу ЄС в українському інтернет-просторі») і студентку цього ж вишу Вероніку Попсуй (тема: «Лексичні та фразеологічні одиниці на позначення мовленнєвої діяльності в болгарській мові»).
Ірина Яківна відзначила, що своїми захистами наукових робіт студенти довели, що вони – справжні вчені-філологи. Вона подякувала учасникам конференції та їхнім науковим керівникам і висловила сподівання, що молоді дослідники пов’яжуть своє життя з науковою діяльністю, зокрема вступлять до аспірантури. Також вона розповіла, які перспективи відкриваються перед науковцями при виборі для вступу аспірантури нашого університету.
Заступник декана філологічного факультету з наукової роботи, доцент кафедри російської філології Іван Мацегора вручив учасникам конференції заохочувальні грамоти за активну участь у заході. Він зазначив, що «члени конкурсної комісії зійшлися на думці, що своїми виступами й палкими науковими дискусіями студенти-наукові пощастило створити атмосферу справжнього свята – свята філологічної науки».
Усі переможці отримали не лише грамоти і дипломи, але й цінні призи на згадку про участь у всеукраїнському конкурсі.
Вдалим доповненням до урочистостей стала виставка наукових творів викладачів філологічного факультету, підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. Після підбиття підсумків роботи конференції на студентів чекали відвідини історичного музею на о. Хортиці. Варто відзначити, що вчорашня екскурсія нашим містом справила найприємніше враження на всіх гостей університету.
Декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як, коментуючи особливості проведення конференції, відзначила: «Нам приємно, що цього року розширилася географії учасників заходу. Крім того, майже всі студенти, які завітали до нас цього разу, вперше брали участь у цьому конкурсі наукових робіт. Однак, вони продемонстрували такий самий гідний рівень своєї наукової підготовки, як і минулорічні конкурсанти. Тож можна стверджувати, що майбутнє вітчизняної славістики – у надійних руках».

Таміла Тарасенко