Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Політична криза в Україні та шляхи її подолання

Політична криза в Україні та шляхи її подолання

30.09.2005 05:14

Перипетії української політики сьогодні стали однією з найактуальніших тем для суспільного обговорення. Все частіше, характеризуючи політичну ситуацію в країні, у різноманітних контекстах вживають слово криза: «криза влади», «економічна криза», «криза довіри», «криза системи»… З’ясування сутності та джерел політичної кризи в Україні, визначення її основних суб’єктів і пошук шляхів подолання – ось основні проблеми, що обговорювалися учасниками засідання політологічного клубу ЗНУ «Політична криза в Україні та шляхи її подолання», організованого кафедрою політології факультету соціології та управління.

Захід, що відбувся вчора у звичайній аудиторії спортивного корпусу Запорізького університету, був нестандартним з багатьох причин. За одним символічним круглим столом зібралися представники найвпливовіших політичних партій, викладачі вищих навчальних закладів і студенти, щоб разом в ході вільної дискусії спробувати знайти відповіді на болючі питання сьогодення.

 Серед присутніх були: Кузьменко Сергій Леонтійович, голова обласної організації Соціалістичної партії України; Іванов Андрій Валерійович – представник Партії регіонів, Цимбалюк Володимир Герасимович, викладач ЗНУ, другий секретар обласного обкому компартії; Кабанов Євген Миколайович, заступник голови обласної організації Народної партії; декан факультету соціології та управління Лепський Максим Анатолійович; завідувачка кафедри політології, Ніколаєва Тетяна Євгенівна; постійний ведучий політологічного клубу ЗНУ, старший викладач Локарєв Станіслав Костянтинович; проректори ЗІДМУ Грозовський Ігор Михайлович та Глазунов Володимир Володимирович; студенти ЗНУ та Гуманітарного університету.

Протягом двох годин учасники дискусії висловлювали свої думки щодо наявної нині ситуації в українській політиці, торкаючись таких проблем як відсутність довіри народу до влади, дискредитація виборів  як конституційного способу народного волевиявлення, дисбаланс між гілками влади, олігархізація органів законодавчої та виконавчої влади, відсутність контролю за діями політиків з боку виборців і механізму притягнення їх до відповідальності у разі недотримання покладених на них зобов′язань.

Погляди на ситуацію висловлювалися різні, інколи діаметрально протилежні, що природно, зважаючи на ідеологічні та вікові відмінності між учасниками засідання. І хоча на кінець семінару не був визначений якийсь універсальний рецепт виходу України з політичної кризи, сама ідея подібного діалогу є надзвичайно плідною, адже у суперечці  народжується істина.

Наступне засідання політологічного клубу заплановане на кінець жовтня. Тема для обговорення: «Виборчі перегони в Україні 2005-2006 рр».

Тож всі, кому небайдужа  політична ситуація в Україні, запрошуються до дискусії.