Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Від Запоріжжя до Новгорода-Сіверського

Від Запоріжжя до Новгорода-Сіверського

10.10.2005 01:39

Посеред золотої осені, з 6 по 9 жовтня студентам ЗНУ випало відвідати найвизначніші місця півночі України. Поїздку організував заступник декана факультету журналістики, Костюк Віктор Володимирович, запросивши студентів свого факультету та українських філологів.

Екскурсія почалася з легендарного Новгорода-Сіверського, міста відомого завдяки історичним фактам, описаним у «Слові про похід Ігорів». Дух давнини студенти відчули, відвідавши Спасо-Преображенський монастир, на території якого у гармонійному поєднанні співіснує архітектура ХІ –ХІХ ст. На сьогодні - це діючий чоловічий монастир. Архітектурний ансамбль включає собор, музей, господарські та житлові приміщення, а також кріпосну стіну, котра мала захищати ченців від непроханих гостей. Під будівлями знаходяться підземні ходи, котрі поєднують монастир зі всіма церквами міста.

Крім Новгорода – Сіверського студенти відвідали Суми, де мали час самостійно погуляти і помилуватися містом, а потім вирушили на батьківщину президента України – до села Хорунжівка, Сумської області. Гості із Запоріжжя завітали до школи, де вчився В. А. Ющенко, поспілкувалися з його вчителькою російської мови та літератури, побачили будинок, де виріс президент і вшанували могилу його матері. Головним визначним місцем Хорунжівки є церква, побудована на кошти старшого брата президента – Петра Ющенка.

Путивель. Назва цього міста тричі згадується у «Слові про похід Ігорів». Студенти мали змогу постояти на тому знаменитому місці, де «плакала Ярославна». Також їм вдалося відвідати краєзнавчий музей, експонати якого розповідали історію міста від найдавніших часів до сьогодення, і Спачанський ліс, в якому під час Другої світової війни місцеві партизани чинили опір загарбникам.

Повернувшись додому, мандрівники ще довгий час ділилися враженнями та фотокартками, намагаючись запам′ятати і передати іншим незабутні враження від пам′яток історії нашої держави та величної української природи.