Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Польські студенти в ЗНУ

Польські студенти в ЗНУ

12.10.2005 01:24

Вчора до Запорізького національного університету завітали польські студенти, вихованці Ягеллонського університету, що в місті Кракові. Це вже другий візит студентів-поляків до Запоріжжя і черговий етап успішної співпраці нашого університету з польськими колегами.

Запорізький національний університет є одним із нечисленних полоністичних осередків у південно-східному регіоні України. Початок співпраці з Польщею було покладено ще в 1998 році керівником польської спільноти нашого міста, професором Єжи Станіславовичем Розембаумом. Після смерті проф. Розембаума його справу продовжили викладачі ЗНУ Віктор Чабаненко та Ігор Липкевич. З 2002 року стосунки з Ягеллонським університетом підтримує викладач польської мови та літератури Войцех Зволінські, громадянин Польщі, який приїхав до Запоріжжя за направленням польського Міністерства освіти в рамках польсько-української міжурядової угоди про співробітництво в галузі науки і освіти.

У ЗНУ польська мова є обов′язковим предметом для студентів спеціальності «Українська мова та література». Також існує додаткова спеціальність «Польська мова і література», де навчаються студенти, котрі хочуть оволодіти польською мовою і отримати знання з польської історії, літератури і культури. У поточному навчальному році на цій спеціалізації навчається близько 30 студентів.

Студенти полоністи ЗНУ мають можливість вдосконалювати свої знання з польської мови та культури на літніх курсах у Польщі, що проводяться у Ягеллонському університеті в Кракові, Вроцлавському університеті та Університеті ім. Марії Кюрі-Скадовської у Любліні. Зокрема, минулого літа у таких курсах взяло участь п′ятеро студентів ЗНУ.

Крім того, запорізький національний університет вже четвертий рік плідно співпрацює з польською студентською організацією «Східний гурток». Ця організація діє при інституті полоністики Ягеллонського університету та об′єднує студентів різних краківських вищих навчальних закладів, які цікавляться культурою країн, розташованих на схід від Польщі, зокрема України, Росії та Білорусі. В рамках цієї співпраці у 2003 році було започатковано програму обмінів студентами, суть якої полягає в тому, що студенти-полоністи ЗНУ щороку проходять культурознавчо-мовну практику в Кракові, а їх польські колеги приїздять до Запоріжжя, де практикуються в українській та російській мовах, а також знайомляться з пам′ятками та іншими цікавими місцями Запорізького краю. На сьогодні наші студенти полоністи вже тричі брали участь у культурознавчо-мовних практиках у Кракові. Натомість гості із Польщі відвідують наш університет удруге.

Цього року до нашого університету завітали 9 студентів, що вивчають українську та російську мову в Польщі. Вони навчаються за двома спеціальностями: культура Росії та сусідніх країн і журналістика. Вчора в ЗНУ офіційно розпочалася культурно-мовна практика польських студентів. Гостей привітали заступник ректора Володимир Коляда та керівник Міжнародного відділу ЗНУ Ірина Молоткова. Протягом ще 5 днів гості прослухають лекції викладачів класичного університету, відвідають історичні місця Запорізького регіону та поспілкуються зі своїми українськими однолітками.