Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проблеми сучасної журналістики в Україні і Польщі

Проблеми сучасної журналістики в Україні і Польщі

13.10.2005 01:02

У рамках перебування польських студентів у Запорізькому національному університеті відбулася їх зустріч зі студентами факультету журналістики. Розмова точилася навколо ролі ЗМІ у сучасному світі.

Раніше обидві наші країни входили до соціалістичного табору, а сьогодні Польща – член НАТО та Євросоюзу. Проаналізувавши інформаційний простір в обох державах, учасники засідання круглого столу дійшли висновку, що, не зважаючи на це, проблеми сучасної журналістики скрізь подібні. Насамперед, засоби масової інформації залишаються економічно залежними від власників та політично заангажованими, що не сприяє об’єктивному висвітленню подій. Крім того студенти говорили про низький рівень громадянської відповідальності та інформаційної культури населення. Зокрема, про те, що люди не схильні порівнювати повідомлення різних ЗМІ, обмежуючись інформацією з одного джерела.

Наприкінці зустрічі присутній на ній заступник декану факультету журналістики Віктор Володимирович Костюк подарував гостям книгу "Війна і мир" з бібліотеки газети "День", присвячену темі стосунків між Польщею й Україною від давнини до сьогодення.