Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проблеми і перспективи розвитку козацтва в сучасних умовах

Проблеми і перспективи розвитку козацтва в сучасних умовах

21.10.2005 10:48

Сьогодні, 21 жовтня, в Запорізькому національному університеті розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і перспективи розвитку козацтва в сучасних умовах».

Її організатори: Запорізьке відділення Науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії України НАН, Постійна міждержавна координаційна спілка козаків Білорусії, Росії, України.

Мета заходу – науковий аналіз стану козацтва, визначення шляхів розвитку козацької спільноти, а також напрацювання рекомендацій з розробки та прийняття нормативно-правових документів, які б стосувалися діяльності козацтва.

У роботі конференції взяли участь наукові співробітники багатьох закладів: Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського, Українського інституту військової історії, Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Інституту міжнародних відносин Національного університету імені Тараса Шевченка, Національних заповідників «Хортиця», «Чигирин», Запорізького краєзнавчого музею, а також викладачі вузів: Запорізького і Одеського національних університетів, Запорізького юридичного інституту МВС України, Дніпропетровської гірської академії, Донецького інституту штучного інтелекту, Чернігівського та Херсонського державних педагогічних університетів, Українського військово-козацького інституту імені Великого князя Святослава МАУП (місто Київ), Ростовського державного університету та інших.

Основні учасники форуму – це представники козацтва: з Києва, Запоріжжя, Одеси, Донецьку, Нікополя, Енергодару та інших міст, в тому числі з Росії - з Кубані, Ростова, Таганрога, Москви.

У своєму привітальному слові ректор Запорізького національного університету професор, доктор історичних наук Сергій Тимченко зазначив: «Запорізький край – колиска козацтва. І не випадково конференція з такої тематики проходить саме тут. При нашому університеті функціонує Інститут козацтва, серед його здобутків - випуск «Малої енциклопедії українського козацтва». До речі, зовсім скоро побачить світ доповнене видання цієї книги. І тому я дуже радий і гордий тим, що в стінах ЗНУ проходить така авторитетна наукова конференція. Успіхів вам у роботі!».

Форум подібного масштабу вже проводився в Україні в квітні. Сьогоднішній захід – його логічне продовження. Учасники заходу впродовж дня проведуть пленарне засідання, на якому виступатимуть з промовами почесні гості та науковці, після чого триватиме робота секцій, а вже завтра підбиватимуться підсумки конференції.