Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет в центрі уваги мас-медіа

Запорізький національний університет в центрі уваги мас-медіа

03.11.2005 09:48

У Запорізькому національному університеті відбулася прес-конференція для запорізьких і центральних ЗМІ, на якій мова йшла про створення Державного центру мистецтв «Земля Гілея».

З журналістами зустрілися начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Михайло ПРИГАРО, художній керівник Запорізького муніципального театру-лабораторії «VIE» Віктор ПОПОВ та відомий режисер театру і кіно Дмитро ЛАЗОРКО.

Розмова тривала понад годину й була змістовною та цікавою. Михайло Пригаро акцентував увагу присутніх на тому, що жителям нашого міста дуже пощастило, адже нинішній Уряд країни на чолі з Президентом надають великого значення питанню всебічного розвитку острова Хортиця. Тому потрібно використовувати сприятливий час: сьогодні можна реалізовувати плани, про які раніше доводилося тільки мріяти!   Хортиця – святиня для всього українського народу, цей факт усвідомлюють жителі інших областей, але часто недооцінюють  самі запоріжці.  Створення центру «Земля Гілея» - досить масштабна програма, розрахована на десятки років. Окрім усього, це буде туристичний об’єкт, - наголосив він, - що надзвичайно важливо.  Ідея «острівного театру» дуже вдала, тому що вона передбачає декілька напрямків.

«Стосовно нашого театру, я можу сказати, що як тільки ми всі зібралися у 1995 році, відразу ж почали мріяти саме про мистецький центр, - зізнався Віктор Попов. – Ми б хотіли об’єднати в ньому найкращих провідних режисерів України й не тільки. Зокрема, це стосується Кліма, який минулого року отримав премію ЮНЕСКО за спектакль, поставлений у Санкт-Петербурзі. У мене з ним була розмова. Він буде брати активну участь у реалізації наших задумів. Є бажання створити театр європейського рівня. Не догоджати необізнаній публіці, а виконувати виховну й просвітницьку функції. Тому, перш за все, ми повинні набрати дуже талановитих, амбітних і здібних людей. Далі. Потрібен розвиток етнотеатру. Оскільки Хортиця завжди відігравала роль сакрального, святого місця, пов’язаного з духовністю й творчими силами, існування мистецького центру на її території буде продовженням традицій, оскільки в наш час театр може відігравати роль своєрідного святилища. Гадаю, що саме час зайнятися реконструкцією міфів.

«Протягом останніх років я часто бував у Запоріжжі, я зустрічаю в цьому місті справжнє життя, мені симпатичні його жителі, тому мені буде приємно тут працювати, - це відповідь Дмитра Лазорка на запитання журналістів, чому він зі своїм талантом полишив Київ і зарубіжжя заради Хортиці».

Запитань до учасників прес-конференції взагалі було багато.

Крім представників мас-медіа на заході була присутня голова благодійного просвітницького фонду «Олександрівський» Світлана Самарська, яка із задоволенням  відзначила той факт, що Запорізький національний університет підтримує всі акції культурно-просвітницького характеру, котрі сприяють усвідомленню нашими співгромадянами духовної спадщини минулого та кращому розумінню сучасного мистецтва.

Прес-центр ЗНУ