Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта

Презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта

14.11.2005 09:42

В Запорізькому національному університеті відбулася презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта. Її здійснила координатор пані Вероніка Алексанич.

<Гостя пояснила, що останнім часом з’явилися прекрасні можливості інтеграції України в міжнародну наукову спільноту, наразі мова про один з таких шансів. За умовами конкурсу Fulbright Graduate Student Program студенти старших курсів та молоді викладачі (до 35 років) українських вузів можуть отримати стипендію для навчання на магістерському рівні від одного до двох років або для стажування в американському університеті впродовж одного року.

Для післядипломної освіти у США характерне поєднання звичайного навчання з індивідуальною дослідницькою роботою. Перелік галузей спеціалізації досить широкий.

Вимоги до кандидатів:

- українське громадянство;

- вища освіта (диплом спеціаліста, ступінь магістра або бакалавра на час призначення стипендії);

- вільне володіння англійською мовою;

- необхідність повернення в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту.

Окрім стипендії, яка дасть можливість вчитися, переможці конкурсу отримають додаткові гроші на придбання необхідної літератури, медичне страхування й проїзд в обидва боки.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі 2006 року, треба подати до офісу Програми імені Фулбрайта повний комплект документів, до якого входить заповнена анкета, три рекомендаційних листи, копія диплому про освіту та додаток до диплому.

Відбір учасників включатиме три етапи: рецензування робіт українськими та американськими фахівцями, співбесіда англійською мовою, тестування та затвердження рекомендованих кандидатів. Фіналістів остаточно визначає комісія в США.

Навчання або стажування почнеться у вересні 2007 року. Документи приймаються до 16 травня включно.

Отримати додаткову інформацію та анкету в електронному вигляді можна на сайті www.fulbright.org.ua.

Адреса офісу Програми імені Фулбрайта: вулиця Грушевського,4, к. 305, Київ, 01001. Телефони: (044) 279-18-50, 279-23-24.