Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Рок-фестиваль, присвячений Дню студента

Рок-фестиваль, присвячений Дню студента

18.11.2005 17:13

Міжнародний день студента у Запорізькому національному університеті цього року відзначили яскравим рок-фестивалем, який пройшов у рамках святкування 75-ї річниці з дня заснування вузу. Свої найкращі пісні запропонували глядачам гурти «Деметра», «Авалон», «Сьомий кілометр», а також виконавці Сергій КОСТЕНКО та Віталій ЯВНОВ.

Цей фестиваль вже не один рік проводиться у стінах університету. Ідея його створення виникла близько пяти років тому у художнього керівника студентського клубу культури ЗНУ Олександра ПРИЛИПКО. Відмінність рок-шоу від інших подібних заходів в тому, що до складу гуртів-учасників входять студенти ЗНУ.

Розпочалося свято теплими привітаннями професора, доктора історичних наук, першого проректора ЗНУ Федора ТУРЧЕНКА, який побажав студентам насамперед досягти поставленої перед собою мети. Після офіційної частини на сцену вийшов гурт «Деметра». Бас-гітарист групи – третьокурсник факультету іноземної філології Сергій Кальченко, ударник четвертокурсник цього ж факультету Станіслав ПОДОЛЯНЕЦЬ, гітарист – другокурсник юрфаку Павло ЄЛЬЦОВ, а от вокалістка – одинадцятикласниця з 88 школи міста Запоріжжя Анастасія СТОМА. Гурт представив на суд глядачів кілька пісень, слова і музику до яких написали самі.

Рок-гурт «Авалон» теж представляло п’ять учасників. Але вони не постійні, час від часу одні члени групи замінюють інших. Правда, є виключення – це вокалістка другокурсниця журфаку Катерина ГОПЕНКО, яка пише тексти пісень та гітарист студент-третьокурсник ЗІЕІТ Михайло РЕКОЧИНСЬКИЙ, який створює музику. «Авалон» існує з 28 грудня 2003 року, але вже встиг взяти участь у молодіжному фестивалі «Зорепад 2004» і отримати приз глядацьких симпатій, а на Всеукраїнському фестивалі «Червона Рута» привернути до себе увагу суддів виконанням пісні «Крига», та одержати приз в номінації «Акустика».

Зарядити зал роковим соло випала можливість  третьокурснику економічного факультету Сергієві КОСТЕНКУ та теж третьокурснику, але математичного факультету Віталію ЯВНОВУ. Перший вразив публіку класикою – виконав на гітарі «Прелюдію до віолончелі» Себастьяна Баха, а другий і грав, і співав. Віталій взяв собі сценічне ім’я «Засуджений на печаль». Певно, воно і визначило напрям його творчості. Пісня «Виправдання» на вірші Михайла Лермонтова та «Актриса і поет» дійсно зачаровували печаллю та ліричністю тексту.

Ще один учасник фестивалю - гурт «Сьомий кілометр», який почав своє існування 15 серпня минулого року. Гітарист і вокаліст групи – третьокурсник Сергій ЗАЛІВШИЙ, бас-гітарист Сергій БІЛОВ – теж третьокурсник, ударник – четвертокурсник Олександр ГАТІН: усі хлопці з факультету фізичного виховання. А от соло-гітарист – п’ятикурсник економфаку Володимир ПАРХОМЕНКО. «Сьомий кілометр» став яскравим та оптимістичним заключним акордом свята. На відміну від інших учасників, хлопці не надавали перевагу печалі у своїй творчості та присвячували свою музику радісним моментам життя.