Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінар з розробки тестів контролю знань

Семінар з розробки тестів контролю знань

08.12.2005 14:22

В контексті запровадження засад Болонського процесу в систему вищої освіти України Запорізький національний університет у 2005/2006 навчальному році почав розробку комплексів тестів, які в майбутньому будуть використані для комп`ютерної перевірки знань. 7 грудня відбувся робочий семінар, на якому були присутні представники всіх факультетів ЗНУ, причетні до підготовки таких тестів.

Проводив семінар провідний інженер web-лабораторії Інформаційно-обчислювального центру ЗНУ Добровольський Геннадій Анатолійович. Метою заходу було ознайомлення працівників кафедр, котрі безпосередньо займаються створенням тестових завдань, з особливостями складання питань до тестів: вони мають бути чітко сформульовані і зрозумілі, щоб не викликати зайвих труднощів у студентів. Також викладачі дізналися про правила оформлення тестових завдань та ознайомилися з деякими аспектами захисту авторських прав при розміщенні навчальних матеріалів в Інтернеті. Матеріали семінару (методичні вказівки, вимоги до складання тестів) можна знайти на web-сторінці http://sites.znu.edu.ua/fra_gram/.

Робота в цьому напрямку ведеться згідно з наказом Міністерства освіти та науки України від 1 серпня 2005 р. №1-9-398. Він передбачає, що до структури навчально-методичних видань мають входити не лише питання для перевірки знань, але й тести. Також однією з важливих вимог Болонського процесу є використання інформаційних технологій навчання. На сьогодні в університеті з ряду навчальних дисциплін розробляються комплексно-рівневі тести для вхідного, поточного та підсумкового контролю знань. З цією метою на кафедрах були створені робочі групи, члени яких працюють над тестами з різних навчальних дисциплін.  За 2005 рік було створено більше 20 таких комплексів тестів, велика кількість перебуває у стадії розробки.