Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-практичний семінар "Передумови та перспективи парламентських виборів в Україні"

14.12.2005 12:40

Якими будуть наступні парламентські вибори? Це питання хвилює багатьох запоріжців, тому дуже актуальним став науково-практичний семінар «Передумови та перспективи парламентських виборів в Україні», який відбувся 13 грудня в приміщенні КДЦ «Байда».

Його організатори: Запорізька облдержадміністрація, Запорізький центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, а також Запорізький національний університет

Захід вела заступник декана юридичного факультету ЗНУ, доктор юридичних наук, професор Тетяна КОЛОМОЄЦЬ.

У своєму виступі на цьому семінарі декан юридичного факультету ЗНУ, кандидат юридичних наук, доцент Петро ХРЯПІНСЬКИЙ звернув увагу на складність передумов виборчої кампанії. По-перше, Україна, на жаль, стає державою з перманентними виборами і люди від цього втомилися, а соціально-економічна ситуація в країні досить складна. По-друге, постійно не виправдовуються очікування населення на позитивні зрушення у різних сферах життя. Окрім того, складною є нова технологія передвиборчої кампанії і нова законодавча база, яка передбачає вибори виключно за партійними списками. Все це разом змушує нас замислитися над можливими результатами виборів, які залежать від нашої громадянської позиції.

В обговоренні теми семінару взяли активну участь вчені факультету соціології та управління ЗНУ, а також науковці з ГУ «ЗІДМУ» й Запорізького юридичного інституту МВС України.

Начальник управління з питань внутрішньої політики та інформації облдержадміністрації Олександр Коваленко повідомив, що нині триває процес уточнення списків виборців. В області на 1 грудня зареєстровано 113 обласних осередків політичних партій. Ліві партії - комуністичного й соціалістичного спрямування - представлені десятьма організаціями. Лівоцентристські – соціал-демократичного спрямування – сімома. До центристських партій ліберально-демократичного спрямування належить 15 партійних організацій. Правоцентристські партії – націонал-демократичного спрямування - представлені двома організаціями. У політичному спектрі нашого регіону є також партійні осередки, що ідеологічно невизначені.

У самому місті Запоріжжі наразі зареєстровано 67 осередків політичних партій.

Ось у цьому політичному різноманітті нам і доведеться ретельно розібратися.