Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вийшла в світ книга «Запорізький національний університет, історія і сучасність (1930-2005р.)»

30.03.2006 11:31

З нагоди 75-річного ювілею ЗНУ у видавництві «Дике поле» вийшла друком ювілейна книга з однойменною назвою – «Запорізький національний університет, історія і сучасність (1930-2005р.)».

На глянцевих сторінках ювілейного видання перед нами постає славетна історія Запорізького національного університету від початку його становлення і до наших днів. Як традиційна візитівка, на початку розміщено слово ректора ЗНУ, професора Сергія ТИМЧЕНКА. Логічним продовженням презентації вищого навчального закладу став Гімн Запорізького національного, написаний професором, членом Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Віктором ЧАБАНЕНКОМ, і покладений на музику українським автором-виконавцем Анатолієм СЕРДЮКОМ.

У книзі подано інформацію про факультети, про кадровий склад університету у процесі їх становлення, розміщено почесні грамоти та подяки, дипломи колишніх студентів про присудження наукового ступеня, їхні конспекти лекцій, завдання, виконані на бланках військових листків, привітання колег з «молодшими» ювілеями, та писані випускниками ЗНУ підручники.
Один із цікавих розділів книги – «Vivant professorеs!» - є своєрідною галереєю наших професорів із коротким та змістовним коментарем до кожного з них особисто. Це – науковці, якими пишається університет, це - дослідники, які  присвячують себе пошуку нових, більш ефективних, методів і способів роботи з матеріалами, освоюють недосліджені сфери знань. Завдяки саме цим невтомним трудівникам, Запорізькому університету присвоєно високе звання національного.

Книгу «Запорізький національний університет» готували, використовуючи архівні документи музею ЗНУ та особистих добірок викладачів університету. До організації, добору та творчого редагування долучилися усі факультети, творчий колектив, колишні і нинішні викладачі, співпрацівники нашого ВНЗ. Це, зокрема, Сергій ТИМЧЕНКО, Федір ТУРЧЕНКО, Володимир ВОЛКОВ, Віктор ГРИЩАК, Ірина ГЕРМАН, Ольга СТАДНІЧЕНКО, Наталія КОТЛЯРЕНКО, Людмила БОЧАРОВА, Петро РЕБРО, В’ячеслав ТОЛОК, Віктор ЧАБАНЕНКО, Віталій ШЕВЧЕНКО, Ігор КУПРІЯНОВ, Петро ХРЯПІНСЬКИЙ, Людмила МІЩИК, Катерина БУСЛАЄВА, Володимир МАНАКІН, Олексій ОСИПОВ, Ольга ПОНОМАРЕНКО, Катерина РУЖИН, Тамара ХОМ’ЯК та багато інших відомих вчених.

Ювілейна книга є і прекрасним подарунковим виданням, і пізнавальною енциклопедією, і історичною пам’яткою, і вагомою прикрасою для будь-якого офісу, організації чи установи. Природне відтворення кольорів на фотографіях і ілюстративних зображеннях вдало поєднується із просто й змістовно написаним текстом, європейським стриманим дизайном. У поєднанні ж ці фактори складають неповторний шедевр, неоціненну пам’ятку культури й долучаються до естетичних принад сучасності. Ювілейна книга «Запорізький національний університет» є зразком мудрості, переплавленої зі знаннями і досвідом. Вона допоможе студентам у написанні науково-дослідних робіт з історії рідного краю, сприяє зростанню цікавості молоді до українських національних традицій і культури, позиціонує Запоріжжя та, зокрема, Запорізький національний університет у новому світлі.

Не можна будувати майбутнє, не пам’ятаючи свого славетного минулого. Тим паче, якщо для багатьох людей цей період пов’язаний із найкращими роками їхнього життя – студентством, молодістю. Ми цінуємо працю тих, хто доклав неймовірних зусиль для створення цієї книги. Адже вона є звісткою для майбутніх поколінь і неоціненним внеском до скарбниці української культури.

Ольга КЛЮЄВА