Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Спортсмени ЗНУ вибороли призові місця на змаганнях у Києві

Спортсмени ЗНУ вибороли призові місця на змаганнях у Києві

30.05.2006 10:04

17-21 травня спортсмени ЗНУ вибороли призові місця на змаганнях у Києві

Це був турнір, на якому відразу розігрувалося три титули: Кубок світу серед кадетів, Першість світу серед юніорів, Чемпіонат Європи серед дорослих спортсменів. У змаганнях узяли участь близько 700 спортсменів із 12 країн. Змагання проходили з 17 по 21 травня у Києві, в Палаці спорту, де рік тому проводилося «Євробачення». «Відомі обличчя» не були присутніми на Чемпіонаті. А шкода, бо для українських спортсменів він був найуспішнішим: показані нині результати перевершили усі попередні досягнення.

Перерахуємо лише Запорізьких спортсменів. Третє місце в індивідуальних чоловічих змаганнях посів Микита Кравченко («Мотор-Січ»); у змішаних парах абсолютними переможцями стали Микита Кравченко та Оксана Плющ.

Серед юніорів змішана трійка у складі Анастасії Дмитрової, Анжели Верещак та Крістіни Луговської посіла 6 місце. «Трійка» виступає взагалі вперше, але відразу потрапила до фіналу і завоювала 6 місце. У категорії «базова аеробіка» (команди 6-8 осіб) команда юніорів ЗНУ «Запорізький національний університет» опинилася у підсумку на 6 місці. Минулого року команда ЗНУ була лише на 12 місці серед кадетів!

Гарний результат виявився очікуваним, хоча і тренери, і спортсмени, і глядачі розуміли, що наші спортсмени варті більшого.

В індивідуальних чоловічих змаганнях 2 місце виборов Гліб Назаров («Мотор-Січ»). Тренує усіх «моторівців» Ганна Щербатюк. Ще одна важлива деталь: усі тренери запорізьких спортсменів є випускниками ЗНУ.

Наймолодшим серед дорослих став Тарас Булдигін. Йому виповнилося лише 17 років і на Чемпіонаті Європи серед дорослих він виступав уперше. Минулого року він виборов абсолютну Першість світу. Олександра Бондаренко своїм виступом в індивідуальних жіночих змаганнях («Мотор») принесла Україні 13 місце. Виступала 17-річна спортсменка, до речі, теж вперше, та ще й у найчисельнішій категорії учасників. Навіть це її досягнення було неочікуваним, адже минулого року кращим результатом Олександри стало лише 6 місце в Чемпіонаті України, а цього року – вона серед провідних спортсменок континенту.

І найприємніше: у змаганнях змішаних пар бронзові медалі у Валерії Тараненко та Олександра Забіли із ЗНУ! Тренує їх викладач кафедри олімпійського та професійного спорту Ольга Гордійченко та Заслужений тренер України, доцент кафедри Борис Кокарєв. У командній базовій аеробіці запоріжці із ЗНУ посіли 5 місце, хоча минулого Чемпіонату були лише 10-ми. Ще б один такий «стрибок» - і…

На даному етапі команда ЗНУ є найкращою серед українських команд. Можна констатувати, що після 2-го місця на цьогорічному Чемпіонаті України цей Чемпіонат Європи встановив справедливість. Лишилося тільки підтвердити свої здобутки на Чемпіонаті світу.

ЗНТУ стали Чемпіонами Європи у категорії «фанк/хіп-хоп аеробіка» (тренер Світлана Атаманюк). До цієї мети вони йшли 5 років. Команда ЗНУ виступає на Чемпіонаті вдруге, а вже показала достойні результати! Від Запоріжжя у Чемпіонаті Європи взяли участь 4 команди вищих навчальних закладів: від нашого університету (два тренера, один представник і одна команда - 8 спортсменів), ЗНТУ (дві команди - усього 16 спортсменів), ЗДІА (один спортсмен) та ГУ ЗІДМУ (одна команда у складі восьми спортсменів).