Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Засідання Вченої ради ЗНУ

Засідання Вченої ради ЗНУ

31.05.2006 16:26

Дистанційна освіта, літній відпочинок та кадрові питання були основними темами для обговорення на травневому засіданні Вченої ради Запорізького національного університету.

Першим пунктом порядку денного було питання «Заочне відділення, екстернат та перспективи впровадження дистанційної освіти». Про це доповів проректор ЗНУ з науково-педагогічної роботи Володимир ВОЛКОВ. Зокрема, він зазначив, що основні засади екстернатної форми навчання не прописані чітко у документах Міністерства освіти і науки України. А деякі дослідження закордонних колег, скажімо, санкт-петербурзьких вчених вказують на непопулярність цієї форми отримання вищої освіти: триває дискусія про доцільність використання Інтернет-ресурсів, а також про отримання не лише документа про освіту, а й якісних знань зі спеціальності. З цього ж питання також доповіла керівник відділу з навчальної роботи Людмила НЕСТЕРЕНКО. У її виступі йшлося про проблеми екстернатної форми навчання: модернізацію методики викладання знань, дистанційні методи, відбір відповідних дисциплін. Зараз у ЗНУ в екстернаті навчається 15 осіб. Вони отримують потрібну інформацію у електронному вигляді, проходять комп’ютерне тестування тощо. Про вже існуючі в ЗНУ технічні можливості для розвитку дистанційних методів навчання розповів керівник відділу web-технологій та дистанційного навчання ІОЦ ЗНУ Геннадій ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. Він підкреслив, що серед першочергових завдань їхньої роботи залишається розробка потужної інформаційної бази даних з певних дисциплін.
Про готовність спортивно-оздоровчого табору «Славутич» і профілакторію на острові «Хортиця» до оздоровлення співробітників і студентів нашого університету доповів проректор ЗНУ з адміністративно-господарської частини Роман ДРУЖИНІН. Зараз добігають кінця ремонтні роботи: у будівлях, їдальні, оновлено систему водопостачання. Вже 12 червня відбудеться відкриття сезону на кирилівській базі відпочинку, а 15 червня – у профілакторії, що на острові Хортиці. Виконуватиме обов’язки директора табору «Славутич» Сергій КОБЯКОВ. Щодо путівок, то вже зараз їх можна оформити у профкомі ЗНУ.
Також на засіданні вирішували кадрові питання. На підставі таємного голосування було обрано двох завідувачів кафедр – прикладної фізики (її очолить Леонід ШЕЙКО) та фізики й методики її викладання (нею завідуватиме Олександр ІВАНИЦЬКИЙ). А посаду професора кафедри культурології обійме Микола НЕКОЗ. Вчена рада ЗНУ рекомендувала до присвоєння вченого звання «професор» докторів: технічних наук – Сергія ГОМЕНЮКА, юридичних – Тетяну КОЛОМОЄЦЬ та філологічних – Вікторію ПОГРЕБНУ, а також до присвоєння вченого звання «доцент» - кандидата біологічних наук Наталію БОГДАНОВСЬКУ (кафедра фізичної реабілітації) та кандидата фізико-математичних наук Сергія ЛЕВЧУКА (кафедра прикладної математики).
На засіданні не обійшлося і без привітань. На економічному факультеті було обрано нового декана. Ним стала кандидат економічних наук, доцент Емілія ПРУШКІВСЬКА, за яку на Вченій раді факультету проголосувало 13 осіб із 15. Емілію Василівну гучними оплесками привітали учасники засідання з новою посадою, яку останнім часом вона обіймала як виконуюча обов’язків. А от студентку магістратури фізичного факультету Світлану ПАВЛЮЧЕНКО було нагороджено Почесною грамотою як «Кращого доповідача» Міжнародної наукової конференції, що проходила нещодавно у Севастопольському національному технічному університеті. Нагороду дівчина вийшла отримувати разом із своїм науковим керівником – старшим викладачем кафедри твердо тільної електроніки та мікроелектроніки Анатолієм КУЛИНИЧЕМ.
На засіданні також було прийнято рішення про відкриття у ЗНУ Міжнародного центру логістичних технологій. Це стало можливим завдяки співпраці університету з Інститутом менеджменту (Берлін, Німеччина) та, зокрема, з його директором, почесним професором ЗНУ Вольфгангом ШМАЛЕМ. Крім того, учасники засідання затвердили Тимчасове положення про кредитно-модульну систему організації навчального процесу ЗНУ.
Йшлося на заході й про кілька поточних питань. Скажімо, держреєстрацію ВНЗ України, для чого нашим університетом має бути підготовлений чималий пакет документів. З 15 травня в університеті працює лікувально-профілактичний комплекс: у першій половині дня його спеціалісти працюватимуть у шостому корпусі, а у другій – у першій міській лікарні, де, за потреби, можна буде зробити УЗІ, пройти медичне обстеження, оформити лікарняні, влаштуватися на роботу у ЗНУ тощо.
Усім учасникам зібрання від Національної академії наук України було презентовано диск «Словники України (словозміна, транскрипція, фразеологія, синонімія, антонімія)», який би у книжному форматі зайняв би більше 20 енциклопедичних видань.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ