Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Розширене виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

30.06.2006 15:08

У Запорізькій обласній державній адміністрації відбулося розширене виїзне засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, у якому узяли активну участь представники юридичного факультету ЗНУ.

Розглядалися два важливих питання. Перше – організація правоосвітньої та правовиховної роботи серед неповнолітніх, що перебувають у закладах пенітенціарної системи; діяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, організацій і об’єднань громадян з питань соціальної адаптації засуджених після звільнення з місць позбавлення волі. Друге – діяльність Координаційної ради молодих юристів у напрямку правоосвітньої роботи, її роль у формуванні правової обізнаності громадян та сприянні підвищенню рівня правової культури.

Із вступним словом на засіданні виступила заступник голови Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення, заступник міністра юстиції України Лідія Горбунова.

До учасників заходу звернулися заступник голови Запорізької обласної ради Леонід Анісімов і заступник запорізького міського голови Костянтин Вайтаник. Змістовним і цікавим був виступ заступника голови облдержадміністрації Миколи Фролова, який наголосив на тому, що наша область посідає одне з перших місць в Україні за рівнем злочинності, у тому числі злочинності серед молоді, тому неможливо переоцінити важливість питань, винесених на обговорення.

Багато говорилося про необхідність розповсюдження інформації, яка сприяла б підвищенню правової культури й правової освіченості населення.

У нашій державі склалася непроста ситуація: втрата виховних орієнтирів і ідеалів, різні суб’єктивні і об’єктивні труднощі призводять до збільшення кількості функціонально неспроможних сімей, наслідком чого є деструктивне формування особистості дитини. Діти, чий життєвий шлях пролягає через вулицю, нерідко потрапляють на лаву підсудних, після чого їх доля залишається покаліченою. На часі віднайдення нових ефективних механізмів соціальної адаптації молоді, яка знаходиться в установах кримінально-виконавчої системи.

На засіданні, яке тривало дві з половиною години, мали змогу висловитися представники багатьох закладів та організацій, які так чи інакше мають відношення до вирішення окреслених проблем.

Мова також ішла про визначення концептуальних напрямків співпраці державних органів та установ з молодими юристами, які мають стати учасниками розбудови нового життя в Україні.

Від нашого університету з доповіддю «Участь Координаційної ради молодих юристів в діяльності юридичної клініки на базі Запорізького національного університету» виступила заступник декана юридичного факультету ЗНУ, завідуюча кафедрою адміністративного та господарського права, доктор юридичних наук, доцент Тетяна Коломієць, а з доповіддю «Напрямки розширення співпраці Координаційної ради молодих юристів зі студентською молоддю та молодими правниками» - викладач кафедри Конституційного та адміністративного права ЗНУ, член Координаційної ради молодих юристів Роман Кукурудз.

Запорізький національний університет – один із вищих навчальних закладів, у яких надзвичайно багато уваги приділяється розвиткові правової культури. Про це особливо турбується ректор ЗНУ, професор, доктор історичних і кандидат юридичних наук Сергій Тимченко.