Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – учасник проекту «Європейський бакалавр»

ЗНУ – учасник проекту «Європейський бакалавр»

10.07.2006 16:14

У червні цього року університет завершив трирічний проект «Європейський бакалавр з соціального включення».

Цей проект був затверджений членами Генеральної дирекції з питань освіти і культури Європейської Комісії під час моніторингової зустрічі в літку 2004 року. Його специфіка полягає в тому, що усі його студенти-учасники повинні були пройти 12 модулів. Один семестр навчання за цим проектом складається з двох модулів. При проходженні одинадцятого - будь-який студент системи «європейський бакалавр» може поїхати до ВНЗ іншої країни, яка також бере участь в проекті, щоб проводити дослідження з проблем соціального включення людей із особливими потребами.

В межах цього модуля нашим університетом запланована поїздка до Чехії в університет Бруно.

Ще одна ососбливість європейського навчального проекту полягає в набиранні так званих «кредитів» (кількісний показник виконання студентом робіт за модулем). Один модуль складається з 15 кредитів. Під час свого навчання за чотири роки студент повинен набрати 180 кредитів.

По закінченні свого навчання студент отримає диплом з логотипами дванадцяти університетів - учасників проекту. З цього часу він матиме право на вільне працевлаштування в будь-якій із країн - учасниць.

Перевагою «європейського бакалавра» можна вважати можливість щосеместрово змінювати країну при своєму навчанні. Здавалось би, вибір у студента достатньо широкий, адже дружніх держав, що на рівних правах взяли участь у цьому проекті аж сім: Німеччина, Нідерланди, Чехія, Англія, Словакія, Словенія і Україна. При цьому в деяких країнах в рамках «європейського бакалавра» виступають по кілька університетів в різних містах. Проте далеко не всі держави згодні на сьогодні прийняти до себе молодь з-за кордону.

Незважаючи на інтернаціональний характер європейського освітнього проекту, його офіційною мовою була визнана одна – англійська. На ній друкувалися підручники, укладені згідно з засадами «європейського бакалавра». Одним із авторів - координатор проекту з українського боку доцент кафедри соціальної педагогіки і управління при ЗНУ Людмила РОМАНЕНКОВА. Вона повідомила, що наш університет повинен отримати ці підручники вже у серпні.

ЗНУ став єдиним університетом, який платив за витрати, пов’язані з проектом. Усі інші країни взяли у ньому участь за фінансової підтримки Євросоюзу. Причому, останній виявився доволі щедрим і для нас, подарувавши нашій «альма-матер» 200 книжок (по 20 на 1 модуль) загальною вартістю 4000 євро.

Олесь Барліг