Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вийшов друком доповнений біобібліографічний покажчик відомого краєзнавця, вченого і педагога І. В. Пухи

24.10.2006 15:24

Нещодавно управлінням культури і туризму Запорізької облдержадміністрації та обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. М. Горького був виданий доповнений і перероблений біобібліографічний посібник «І.В. Пуха». Він містить коротку біографічну довідку, описи книг, брошур, публікацій з історії педагогіки, краєзнавства, літературознавства, які належать перу відомого краєзнавця, вченого, педагога, кандидата наук, доцента.

Іван Васильович Пуха працював старшим викладачем у нашому ВНЗ, з 1962 по 1974 рік очолював кафедру педагогіки. Він вивчав стан розвитку освіти та педагогічної думки на Запоріжжі, а результати своїх досліджень друкував у наукових збірниках та пресі. За 50 років невтомної наукової діяльності Іван Васильович опублікував три окремі книги та більш ніж 500 статей!

Потреба перевидати біобібліографічний покажчик його праць виникла у зв’язку з тим, що ця книжка користується надзвичайною популярністю у читачів, до того ж, з’явились нові матеріали – раніше невідомі статті науковця, публікації про його життя і творчість. Дуже допомогла у підготовці перевидання дружина науковця - Віра Миколаївна.

Цікаво читати біографію Пухи. Іван Васильович народився 19 грудня 1920 р. на Чернігівщині. У роки ІІ світової війни він був партизаном-підпільником (низкою медалей та орденів відзначений героїзм Івана Пухи, проявлений на війні). У 1944 році закінчив факультет мови та літератури Ніжинського педагогічного інституту ім. Гоголя, а згодом в 1947 р. – аспірантуру при Українському науково-дослідному інституті педагогіки (м. Київ). У 1949 році захистив кандидатську дисертацію, а в 1960 році став доцентом. Подальша доля Івана Васильовича була нерозривно пов’язана із Запорізьким краєм та його провідним ВНЗ – педагогічним інститутом (з 1985 р. – Запорізьким державним університетом, а нині ЗНУ), де і створив свій найбільший науковий доробок.

Самовіддана праця педагога та краєзнавця не залишилась без уваги. У 1999 його нагородили грамотою «Подяка Президента» та дипломом «Журналіст року-1999». За відданість педагогічній праці науковцю дали значок «Відмінник народної освіти». Іван Васильович Пуха помер 19 червня 2005 року на 85-му році життя, але пам'ять про нього житиме в його працях та серцях вдячних учнів.

Наталка ЖЕЛНОВА