Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ проходить конференція ЗОСПП «Потенціал»

У ЗНУ проходить конференція ЗОСПП «Потенціал»

26.10.2006 10:58

У приміщенні Запорізького національного університету протягом двох днів проходить Міжрегіональна науково-практична конференція «Інтеграція національної науки до Європейського наукового простору», присвячена питанням розвитку наукового потенціалу і створення дієвої мережі інформування в Україні.

За підтримки Міністерства промислової політики України, Міністерства освіти та науки України, Запорізької обласної державної адміністрації цей захід був організований Національним інформаційним центром зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій, Запорізьким обласним союзом промисловців і підприємців «Потенціал», Запорізьким державним центром науково-технічної і економічної інформації та ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Лідер-К».

Відкрив конференцію президент ЗОСПП «Потенціал» Петро Ванат. Він наголосив на актуальності обраної теми і з приємністю відзначив, що за обсягами наукової роботи Запоріжжя посідає четверте місце, поступаючись лише Київській, Харківській і Дніпропетровській областям. Особливо швидкими темпами у нас зростає кількість фундаментальних, прикладних і технічних досліджень. Окрім того, спостерігається омолодження наукових кадрів. Все це є сприятливим грунтом для участі наукового потенціалу нашої області в євроінтеграційних процесах.

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов у своєму виступі значну увагу приділив думці про необхідність активного залучення науковців до інноваційного розвитку регіону.

У відкритті конференції також узяв участь заступник голови Запорізької облради Леонід Анісімов.

Про підсумки участі українських вчених у Шостій рамковій програмі Європейського Союзу доповіла директор Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій (м. Київ) Олена Коваль. Вона закликала учасників конференції звернути увагу на можливість участі в наступній, сьомій, рамковій програмі, яка передбачає інтенсивне міжнародне співробітництво.

Тему продовжив головний адміністратор проектів міжнародного наукового співробітництва (INCO) Даніель Дескутюр. Його доповідь називалась: «Досвід і перспективи Європейського наукового простору. Місце наукового потенціалу України у дослідженнях в Європі».

Про розвиток справи міжнародного наукового співробітництва в ЗНУ розповів проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Запорізького національного університету, доктор технічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України Віктор Грищак.

Учасники конференції продовжили роботу в чотирьох секціях: «Європейський Союз і Україна», «Здоровя, навколишнє середовище, екологія», «Виробництво. Технології. Енергія. Енергозбереження». Тим часом у першому корпусі ЗНУ проходила спеціалізована виставка «Науковий потенціал регіонів. Інформаційні технології», на якій були представлені експозиції, присвячені таким напрямкам, як інновації, енергозбереження, енергетика, металургія, машинобудування, сільське господарство, електроніка, інформаційні системи та технології.