Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародна науково-практична конференція «Вибори-2006»

Міжнародна науково-практична конференція «Вибори-2006»

03.11.2006 11:04

Представники Запорізького національного університету взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Вибори-2006: досвід, проблеми, перспективи», яка тривала з 30 жовтня по 1 листопада у Києві.

Організатором заходу, який пройшов за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (за участю Проекту "Сприяння організації виборів в Україні") і Координатора проектів ОБСЄ в Україні, традиційно виступила Центральна виборча комісія на чолі з Ярославом Давидовичем.

Запорізький національний університет на заході представляли – заступник декана з навчальної роботи юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Тетяна Коломоєць, завідувач кафедри конституційного та трудового права юридичного факультету ЗНУ, кандидат юридичних наук, доцент Анна Журавльова та п’ятикурсник юридичного факультету Павло Лютиков.

Їхні доповіді стосувалися наступних питань. Тетяна Олександрівна розкрила передумови порушень законодавчих виборчих вимог, розповіла про методику формування та уточнення списків виборців. Анна Семенівна дослідила узагальнений міжнародний досвід та можливості його використання у передвиборчій боротьбі. Доповідь Павла стосувалася політичної реклами та специфіки її використання, можливих порушень, пов’язаних із цим питанням, та неправомірного використання політичної реклами під час проведення виборів.

У ході роботи конференції між представниками ЗНУ та головою Центрвиборчкому Грузії Урамом Чалагашвілі було досягнуто домовленості про його приїзд до нашого університету, де він міг би поділитися досвідом щодо проведення виборів у Грузії. Також було встановлено партнерські зв’язки щодо співпраці з членом ЦВК Андрієм Мегерою.

У ході конференції тривала відверта професійна дискусія, основною метою якої стало, зокрема, узагальнення практики підготовки і проведення виборів народних депутатів України, обмін досвідом з організації виборчого процесу і ухвалення пропозицій щодо удосконалення виборчого законодавства, а також формування загальнодержавного реєстру виборців. Крім того, обговорювали ряд таких актуальних питань, як принципи формування виборчих комісій, кодифікування виборчого законодавства України. У роботі конференції брали участь представники виборчих органів іноземних держав, а саме – Молдови, Грузії, Білорусії, Росії, Азербайджану, Вірменії, Австралії, США, Мексики, а також Венеціанської комісії, ОБСЄ, інших міжнародних організацій і установ, народні депутати України, судді Конституційного Суду України, Верховного Суду України і апеляційних судів, крім того, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, виборчих комісій, науковці, експерти з виборчого права і виборчого процесу, організатори виборів на місцях. Важливо підкреслити, що майже всі учасники конференції зійшлися на думці, що вибори-2006 були дійсно демократичними, отримали схвальну оцінку з боку міжнародних організацій-спостерігачів. За результатами заходу прийняті рекомендації, у яких знайшли відображення пропозиції як теоретиків, так і практиків галузі.

Марічка КАНЦЕЛЯРИСТ