Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літературний вечір «Мова – це душа народу, народ без мови – не народ»

Літературний вечір «Мова – це душа народу, народ без мови – не народ»

16.11.2006 11:02

У ЗНУ на відзначення Дня української писемності та мови пройшов підсумковий літературний вечір «Мова – це душа народу, народ без мови – не народ», організований філологічним факультетом ЗНУ. Його відкрила декан цього ж факультету Тамара Хом’як. Наукова бібліотека долучилася до свята, оранізувавши для усіх пристуніх тематичну книжкову виставку.

«День української писемності та мови офіційно відзначається 9 листопада. Але ми на сьогоднішньому зібранні хочемо підбити підсумки великої кількості заходів, котрі пройшли на відзначення цього свята у нашому університеті та за його межами», - зазначила Тамара Володимирівна, відкриваючи літературний вечір. Також вона зауважила, що у підготовці заходів особливу участь взяли викладачі кафедр української мови та українознавства.

Після її виступу слово надали корифею філологічної науки, заслуженому діячеві науки і техніки, члену Спілки письменників України, завідувачу кафедри загального та слов’янського мовознавства, доктору філологічних наук, професору Віктору Чабаненку, який, зокрема, говорив про наступне:

- Сьогодні ми зібралися відзначити не просто черговий захід, а відсвяткувати те, що записано у наших серцях, у пам’яті нашого народу, у далеких наших пращурах, які вмирали й боролися за нашу державу, - Свято Рідної Мови. А значить, і свято нашої рідної матері, яка нас народила і привела, як казав Шевченко, «на цей світ». Це - свято наших сестер і братів, наших дідів і прадідів. Це - день свободи, вільної думки, розкриленої думки. Ми святкуємо те, що ніколи, як казала Леся Українка, «в наших серцях не вмре, не вмирало, і зараз не вмирає». Тож давайте жити так, щоб ніхто й ніколи не звинуватив нас у тому, що ми є відступниками рідного народу й рідної мови. Давайте показувати гордо, що ми – діти великого європейського народу. Того народу, звертаючись до якого, еск -президент США Клінтон з ганку Київського університету сказав: «Я вітаю найстарішу націю на землі!».

З нагоді святкування Дня української писемності та мови в ЗНУ провели цілий ряд заходів. Про них згадували на підсумковому літературному вечорі, на якому й проходило урочисте нагородження переможців.

До теплих слів, сказаних цього дня, приєднався і проректор ЗНУ з наукової роботи, професор Віктор Грищак: «Я вітаю усіх зі святом рідної мови, - зазначив він, - Бажаю усім успіхів. Будьте здорові!».

На завершення вечора на усіх чекала насичена концертна програма, сценарій, режисуру і постановку якої організувала й підготувала завідувач і доцент кафедри українознавства ЗНУ Ольга Стадніченко. У концерті прозвучали вірші Тараса Шевченка, Максима Рильського, Володимира Сосюри, Бориса Олійника, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Василя Симоненка, Івана Гнатюка, Григорія Лютого, пролунали пісні у виконанні володара мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», лауреата, дипломанта і призера численних всеукраїнських і міжнародних конкурсів, співка й композитора Анатолія Сердюка, університетського тріо «Леді’s». Також у вечорі взяли участь заслужена артистка України Надія Стадніченко, актор Запорізького академічного музично-драматичного театру імені Володимира Магара Анатолій Руденко та студенти ЗНУ – Вікторія Ковпак, Ірина Савченко, Леся Бондарчук, Ірина Дяченко, Аліна Яковенко та інші.

Марічка КАНЦЕЛЯРИСТ