Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про Болонську систему говорили на Науково-методичній раді

Про Болонську систему говорили на Науково-методичній раді

22.11.2006 09:05

Координатор проекту з реформування журналістської освіти в Україні, консультант BBC World Service Trust Марек Бекермен у рамках свого перебування у Запорізькому національному університеті узяв участь у науково-методичній раді нашого вищого навчального закладу.

Його виступ, присвячений «Інформації про особливості впровадження кредитно-модульної системи у вищі навчальні заклади», органічно доповнив доповіді наших викладачів, адже на засіданні йшлося про різноманітні аспекти приєднання нашого університету до Болонської освітньої системи. Зокрема, доцент кафедри фінансів та кредиту Тарас Шевченко запропонував увазі присутніх своє повідомлення на тему «Досвід методичного забезпечення написання есе, контрольних робіт, рефератів, курсових і дипломних робіт на економічному факультеті», а доцент кафедри германо-романської філології Галина Морошкіна розповіла присутнім про «Соціалізуючі можливості білінгвального процесу у зв’язку із введенням Болонського процесу у вищій школі». Після кількох запитань, поставлених доповідачам проректором із навчальної роботи Олександром Бондарем та внесення пропозицій до робочого протоколу, слово надали декану факультету журналістики, доценту Володимиру Манакіну. Він і представив присутнім почесного гостя нашого університету, сказавши декілька слів про його біографію. Зокрема, Володимир Миколайович наголосив, що Марек Бекермен має досвід по впровадженню Болонського процесу в медіаосвіту в Болгарії, Польщі, Югославії та інших європейських країнах, а зараз виступає консультантом у проекті ІТАСІС «Запровадження Болонського процесу в журналістиці» на території України. Сам гість зауважив, що в українського ринку освіти, на відміну від російського, є значний потенціал, тому значно вигідніше залучити до єдиного європейського освітнього простору саме Україну. Він також зауважив, що, після короткого вступу, бажав би побудувати спілкування з аудиторією у формі відповідей на запитання, що найбільше хвилюють присутніх. Після того, як пан Бекермен сказав кілька слів про історію Болонського процесу та про його особливості, він відповів на питання представників викладацького складу всіх факультетів ЗНУ. Вони стосувалися можливості поєднання модульних контрольних робіт із системою заліків та екзаменів, особливостей інтеграції до європейського освітнього простору країн бувшого соціалістичного табору та оптимального поєднання у формуванні навчальних планів у закладах, де навчання здійснюється за Болонською системою освіти. Марек Бекермен під час розмови часто наводив приклади із власного досвіду, адже він уже 16 років працює у журналістиці, а кілька останніх років викладає у вищих навчальних закладах. Наостанок він зауважив, що і в європейських країнах запровадження Болонського процесу не завжди проходило гладко, були деякі труднощі та сумніви. Та інтеграція до загальноєвропейського навчального процесу – єдиний шлях, котрий може обрати країна, що прагне забезпечити свою молодь знаннями, які б цінувалися на європейському ринку праці.

Наприкінці зустрічі Володимир Манакін від імені всіх присутніх подякував почесному гостю за цікаву розповідь та корисні поради, а також висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю Марека Бекермена із Запорізьким національним університетом.

Таміла ТАРАСЕНКО