Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Творча зустріч студентів ЗНУ із Любов'ю Геньбою

Творча зустріч студентів ЗНУ із Любов'ю Геньбою

22.11.2006 15:46

У Запорізькому національному університеті відбувся творчий вечір відомої запорізької поетеси, члена Спілки письменників України Любові Геньби. Організатором цього заходу виступив філологічний факультет.

На початку зустрічі доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко представила присутнім почесних гостей університету: Любов Геньбу та Тетяну Бекірову. Остання написала музику більш ніж на 40 віршів поетеси і навіть видала разом із нею спільний компакт-диск «Трояндовий гріх». Ця зустріч була присвячена презентації четвертої збірки письменниці «Повези мене у Красиве...» Як пояснила у вступному слові сама Любов Геньба, «Красиве» - це водночас і спогад про її рідне село Грушеве, якого вже немає, і символ всієї України, і втілення української душі. Також вона зазначила, що зустріч зі студентами нашого університету не є випадковою, адже письменниця пов’язана багаторічною дружбою із викладачем філологічного факультету ЗНУ, доцентом Валентиною Кравченко. Остання, до речі, є автором вступної статті «Поезія душі і серця, що кличе до раю...» до цієї збірки. Любов Геньба прочитала аудиторії такі вірші, як «Бувальщина про любов», «Весілля», «Повези мене у Красиве...», в основу яких лягли реальні події, її спогади про земляків, а також ліричні твори «Закурганна», «Останні ненаписані листи», «Трояндовий гріх», присвячені величному та водночас трагічному почуттю – коханню.

Потім Тетяна Бекірова продемонструвала присутнім літературно-музичну композицію на вірші поетеси «А я чекаю все твої листи...» і заспівала пісню «Трояндовий гріх», написану Любов’ю Геньбою з приводу свого 40-річчя. Також виконавиця презентувала присутнім дві пісні на російськомовні поезії з майбутньої збірки «На острове души»: «Странница», яку Ірина Сказіна включила до свого репертуару під назвою «Ах, наивная», та жартівливу «Казанова». Потім студенти мали змогу поставити запитання почесним гостям. Майбутніх філологів цікавило, на кого рівняється у своїх поезіях Любов Геньба, як складається її творча співпраця із Тетяною Бекіровою, історії створення окремих віршів та плани на майбутнє. Поетеса відповіла, що намагається уникати наслідування, вершиною української поезії для неї є твори Ліни Костенко, творчий тандем із Теятною Бекіровою вважає дуже плідним і рівноправним. Перші вірші, як і всі, писала у підлітковому віці про кохання, і з вдячністю згадує запорізького поета Миколу Ліходіда, який ще у 1976 році помітив талановиту дівчинку та пророкував їй велике майбутнє. Що ж до планів на майбутнє, то вже чекає на вихід наступна збірка «Душа іде на сповідь», з якою письменниця обіцяла завітати до нас. Наприкінці вона подякувала студентам за щирі усмішки і хвилювання та за дружню атмосферу, що панувала в аудиторії. Окремо письменниця висловила слова подяки декану філологічного факультету, доценту Тамарі Хом’як та доцентам кафедри української літератури Валентині Кравченко і Валентині Ніколаєнко, які доклали багато зусиль для організації цього заходу. У слові-відповіді Валентина Кравченко виразила сподівання на майбутню зустріч «з однією із найвидатніших поетес Запорізького краю».

Таміла Тарасенко