Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День відкритих дверей факультету іноземної філології

День відкритих дверей факультету іноземної філології

27.11.2006 10:41

26 квітня у ЗНУ на факультеті іноземної філології пройшов День відкритих дверей. Урочисті збори відбулися в актовій залі другого корпусу о десятій ранку. Основна мета цього заходу полягала в тому, щоб ознайомити абітурієнтів з потенціалом факультету.

Відкрила святкування декан факультету, доцент Катерина РУЖИН. У своїй промові вона звернулася до абітурієнтів, запросивши їх поповнити ряди студентів нашого університету. Також вона розповіла, що факультет іноземної філології – це один із найдавніших факультетів, який посідає за віком третє місце після фізико-математичного й філологічного і має більше ніж сорокарічну традицію викладання.

Катерина Михайлівна поділилася сподіваннями на те, що найближчим часом на їхньому факультеті буде відкрита нова спеціальність – «Іспанський переклад». Окрім того, вона зазначила, що на сьогодні на факультеті навчається 650 студентів на денному відділені і 300 – на заочному. Завершила декан свій виступ тим, що представила викладацький актив свого факультету, голів його приймальної комісії та найзнаковіших для нього осіб.

Потім слово перейшло до магістра факультету, лауреата премії Верховної Ради України Михайла Бакалинського, в активі якого 15 наукових публікацій. Він розповів абітурієнтам про широку палітру можливостей щодо працевлаштування, які має випускник факультету іноземної філології. Окрім того, кожен із студентів, ще навчаючись, уже має право виступати у ролі перекладача, коли до стін університету приїздять поважні гості з Європи та США. А серед останніх нерідко трапляються відомі політики, науковці чи діячі мистецтва.

Наступною слово взяла декан факультету довузівської підготовки, доцент Ірина Бакаленко. Вона ознайомила абітурієнтів із заходами, підготовленими для них, та окреслила чотири можливості бути зарахованими до ЗНУ:

- через факультет довузівської підготовки, який допомагає абітурієнту підготуватися до вступу до ВНЗ;

- взяти участь у дні відкритих дверей факультету іноземної філології, що проходитиме березня 2007 року. Під час нього будуть проведені тестування, за результатами яких обиратимуться студенти, що зараховуватимуться як на державну, так і на контрактну форму навчання;

- через співбесіду, яка включає в себе письмовий іспит за фаховим предметом;

- через загальну вступну компанію, яка починається в ЗНУ на тиждень раніше, ніж у інших ВНЗ.

Також виступила на Дні відкритих дверей волонтер Корпусу миру, магістр з американської літератури, громадянка США Кейт КЕЛЕН. Викладаючи в нашому університеті вже два роки вона дійшла висновку, що у студентів факультету іноземної філології ЗНУ високий рівень знання англійської мови.

Розповівши про факультет як такий, його керівники дали можливість самим студентам показати, чому ж вони навчилися за час перебування у стінах альма-матер. Ними були виконані пісні німецькою, англійською та французькою мовами, показані кілька кумедних сценок, зокрема, постанова «Життєрадісний привид» за твором Ноела Коварда. Особливо глядачам запам’яталися театралізовані іспанські анекдоти. Ну, і яка ж іспанська мова без пісні «Бессаме мучо».

Після заходу усі бажаючі були запрошені на тестування, щоб перевірити своє знання іноземних мов.

Олесь БАРЛІГ