Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ вшанували пам'ять жертв голодомору та політичних репресій

Студенти ЗНУ вшанували пам'ять жертв голодомору та політичних репресій

29.11.2006 09:30

На запрошення облдержадміністрації студенти ЗНУ мали змогу долучитися до всеукраїнської акції, присвяченої вшануванню пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, яка пройшла цими вихідними у Києві.

Тих, хто матиме змогу поїхати до столиці, визначали у студентській раді ЗНУ. Ними стали четвертокурсники університету: з факультету соціології та управління – Інна Ротарєва, Юлія Куцебала та з історичного факультету – Віктор Тлеуш. Вони разом із керівником відділу гуманітарної освіти та виховання Олексієм Фурсою представляли на всеукраїнській акції єдиний вищий навчальний заклад від Запорізького регіону – Запорізький національний університет.

Перед початком основної частини акції всі її учасники взяли участь у висадці калин в одному з центральних київських парків, а також побували на церемонії закладання першого каменя пам’ятнику жертвам голодомору та політичних репресій.

Після чого почалася урочиста хода представників областей України від Софіївського до Михайлівського майдану. На останньому і тривали молебни. Представники ЗНУ змогли почути виступи керівників держави: Президента України, Голови Верховної Ради, Кабінету Міністрів, а також представників областей.

До університету студенти повернулися вражені побаченим та тими фактами, про які говорилося у виступах гостей. Адже як для істориків, так і для соціологів (а саме ці професії обрали для себе запрошені до участі в акції студенти), подібний захід став не лише почесною місією, але й цінним джерелом рідкісного фактажу.

За словами керівника відділу гуманітарної освіти та виховання Олексія Фурси, студенти дуже дякували за запрошення та можливість взяти участь у акції, а також відзначали максимально високий рівень організації заходу, який зібрав у Києві на Михайлівському майдані більше 50 тисяч українців.

Марічка Канцелярист