Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінар-практикум із методики викладання правознавства у ЗНУ

Семінар-практикум із методики викладання правознавства у ЗНУ

01.12.2006 09:28

У Запорізькому національному університеті пройшов семінар-практикум для викладачів загальноосвітніх закладів Запорізької області «Викладання дисципліни «Правознавство» у середній школі: реалії сучасного періоду». Ініціатором його проведення виступив юридичний факультет нашого університету за підтримки адміністрації ЗНУ та управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

До оргкомітету семінару входили ректор Запорізького національного університету, професор Сергій Тимченко, перший проректор ЗНУ, професор Федір Турченко, проректор з наукової роботи, професор Віктор Грищак, начальник управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Олександр Вєрозубов, декан юридичного факультету ЗНУ, доцент Петро Хряпінський, заступник декана юридичного факультету з навчальної роботи, професор Тетяна Коломоєць, заступник декана юридичного факультету з питань гуманітарної освіти та виховання, доцент Віктор Сабадаш. Усього у заході взяло участь 85 учителів правознавства та історії із Запоріжжя, Мелітополя та різних населених пунктів Бердянського, Вільнянського, Володимирівського, Гуляйпільського, Приазовського та Чернігівського районів.

Роботу семінару вступним словом розпочала професор Тетяна Коломоєць. Вона наголосила, що наш університет невипадково обраний для проведення цього заходу, адже саме на його базі відбуваються регіональні олімпіади з правознавства та вже п’ять років поспіль проходить робота секції «Право» історико-географічного профілю Запорізького обласного відділення Малої академії наук. Тому професорсько-викладацький склад юридичного факультету нашого ВНЗ уже добре ознайомлений із типовими помилками, які допускають учні на різнорівневих олімпіадах із права. Одним із найголовніших напрямків роботи семінару було виявлення таких помилок, з’ясування їхніх причин та вироблення можливих напрямків їх уникнення у майбутньому. Тетяна Коломоєць підкреслила, що невипадково юридичний факультет звертає таку пильну увагу на рівень знань своїх майбутніх абітурієнтів. Адже цього року конкурс на нього складав 7,5 осіб на бюджетне місце та 2,5 особи на контрактне. Тому так важливо завчасно подбати про підвищення рівня знань майбутніх студентів, спонук5авши їх до відвідання підготовчих курсів (зараз на факультеті довузівської підготовки 120 осіб займаються за спеціальністю «Правознавство» на дев’ятимісячних курсах, і знання лише 76% з них при вступному тестуванні була оцінена як достатня) та до участі в олімпіадах, що допоможе учням реально оцінити рівень їхніх знань предмету та виявити «прогалини» в знаннях.

Далі слово взяв проректор з навчальної роботи, доцент Олександр Бондар. У своїй промові він підкреслив, що високу честь слугувати базою для проведення різноманітних олімпіад та засідань МАН, наш університет заслужив напруженою працею. На сьогодні – це єдиний класичний університет області. До того ж, отримавши ліцензування та акредитацію більш ніж із сорока спеціальностей, він по праву посів почесне місце серед національних університетів Запорізького регіону.

Потім до присутніх звернулася декан факультету довузівської підготовки, доцент Ірина Бакаленко. Вона розповіла присутнім про чотири шляхи вступу до ЗНУ (складання іспитів наприкінці підготовчих курсів, перемога у фахових олімпіадах на Днях відкритих дверей факультету та університету, співбесіда, вступна кампанія на загальних засадах). Також Ірина Миколаївна перерахувала усі переваги, що мають ті абітурієнти, які пройшли навчання на одному з різновидів курсів факультету довузівської підготовки: отримання міцних знань, подолання страху перед іспитами, можливість використати інформацію, здобуту під час навчання на цьому факультеті при складанні шкільних екзаменів, вироблення навичок, необхідних при навчанні у вищому навчальному закладі тощо.

Після завершення вступної та організаційних частин розпочалася робота семінару, присвяченого різним аспектам сучасного викладання у школах області «Правознавства» і традиційним та інноваційним методикам підготовки учнів із цього предмету. По завершенню роботи семінару усім його учасникам було видано сертифікати, що, за домовленістю із управлінням науки та освіти Запорізької облдержадміністрації, прирівнюються до довідок про участь у заході із підвищення кваліфікації.

Таміла Тарасенко