Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Круглий стіл «ВІЛ/СНІД – новий погляд»

Круглий стіл «ВІЛ/СНІД – новий погляд»

05.12.2006 15:56

Сьогодні в ЗНУ відбувся круглий стіл «ВІЛ/СНІД – новий погляд». Його організувало Наукове студентське товариство ЗНУ разом із Центром соціальних служб у справах сім’ї та молоді і Запорізьким відділенням Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ).

Тут зібрались найактивніші студенти, яким небайдужа не тільки доля інфікованих людей. але й майбутнє держави. Так, ведучий заходу - студент факультету соціології та управління Андрій Горбенко - зазначив, що на сьогодні в Україні майже 1,5 відсотка населення є ВІЛ-інфікованими, а це критична цифра, бо після цієї межі епідемія стає незворотною. Кожен день в Україні 49 осіб інфікується ВІЛ, а 5 осіб вмирає від СНІДу. Отже ми маємо зробити все можливе, щоб призупинити цю хворобу.

Про діяльність своєї організації розповіла представник Запорізького відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД Ірина Дорошенко. Відділення було створене у лютому 2006 року. За цей час до нього звернулось 300 осіб (ВІЛ-інфікованих та їхніх родичів і друзів). Тут можна отримати консультації юриста, інфекціоніста та психолога, а також поспілкуватись з людьми, яких турбують ті ж проблеми. Ірина Дорошенко також запросила всіх небайдужих студентів приєднатись до волонтерського руху ЛЖВ.

Президент регіонального молодіжного еколого-краєзнавчого центру «Сварог» Юрій Білий розповів про проект «Збережемо здоров’я молоді» та зауважив, що для громадських організацій співпраця з нашим університетом є важливою, оскільки науковці ЗНУ можуть розробляти проекти спрямовані на профілактику СНІДу.

Спеціаліст Центру соціальних служб у справах сім’ї та молоді Ігор Гордійчук повідомив, що найскладніша ситуація з профілактикою ВІЛ/СНІДу - на селі, оскільки там просто немає фахівців, які б цим займались.

З цікавими доповідями виступили студенти ЗНУ. Про особливості психології ВІЛ-інфікованих людей розповіла студентка факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Драніцина. Доповідь Ірини Міхіної з біологічного факультету стосувалась біологічного аспекту ВІЛ/СНІДу. Михайло Віхляєв з юридичного факультету торкнувся правових механізмів профілактики СНІДу, а Валентин Барташ повідомив останні факти про доступ ВІЛ-інфікованих до антиретровірусної терапії в Україні. Зараз в Запоріжжі безкоштовно отримують лікування антиретровірусними препаратами 97 осіб. А лікування однієї ВІЛ-інфікованої людини коштує 2000$ на рік. Поки що ці гроші виділяють міжнародні благодійні фонди, але так буде не завжди. Тож українцям варто подбати, щоб держава виділяла належні кошти на лікування ВІЛ-інфікованих.

Наостанок студентам показали документальний фільм «Збережемо майбутнє молоді», знятий завдяки зусиллям активістів регіонального молодіжного еколого-краєзнавчого центру «Сварог».

Наталка ЖЕЛНОВА