Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Зустріч представників ЗНУ з керівництвом «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург»

06.12.2006 09:40

У рамках роботи «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург», створеного при ЗНУ два роки тому, до нашого міста прибула німецька делегація на чолі з Президентом Магдебурзької торгово-промислової палати, почесним професором ЗНУ паном Хікманом. Основна мета візиту – вирішення питань розвитку регіонів, втілення у життя нових проектів, у тому числі освітніх.

Одним із заходів насиченої програми німецької делегації стала зустріч її представників із керівниками вишів (ВНЗ) нашого міста та потенційними кандидатами на стажування випускників запорізьких навчальних закладів у Німеччині. Вона відбулася вчора у приміщенні торгово-промислової палати Запоріжжя.

Президент Магдебурзької торгово-промислової палати, почесний професор ЗНУ, пан Хікман, його колега - почесний професор ЗНУ, доктор Дітер Рауе, доктор Вольфганг Мерц та інші почесні гості нашого міста мали нагоду поспілкуватися із проректором з наукової роботи Запорізького національного університету Віктором Грищаком, проректором з гуманітарних питань та міжнародних зв’язків Запорізького національного технічного університету Олександром Андрієнком та начальником відділу з міжнародних зв’язків Запорізької державної інженерної академії Тамілою Якутіною.

Крім того, німецькі гості зустрілися із тими студентами, яких як потенційних кандидатів на стажування у Німеччині відібрали у їх рідних навчальних закладах.

ДОВІДКА

«Центр співробітництва Запоріжжя-Магдебург» був створений у травні 2004 року при Запорізькому національному університеті за сприяння та підтримки Торгово-промислової палати міста Магдебург, очолюваної професором, доктором, Почесним професором Запорізького національного університету Клаусом Хікманом. Його створенню передувала Угода про співробітництво між Запорізьким національним університетом, Запорізьким національним технічним університетом і Торгово-промисловій палатою міста Магдебург, а також домовленість про участь у роботі Центру Запорізької обласної спілки підприємців і промисловців (роботодавців) «Потенціал» (Президент – Петро Ванат) та Запорізької Торгово-промисловій палати (Президент - Володимир Шамілов). Основним завданням цієї структури є всебічна підтримка співробітництва Запорізької області з Землею Саксонія-Ангальт у галузі підготовки кадрів високої кваліфікації. Зараз центр активно реалізує численні ідеї та проекти. Зокрема, випускники вишів-партнерів підвищують свою кваліфікацію на підприємствах високих технологій у Німеччині. За два роки вони мають повернутися працювати до України – на місця розподілу після навчання. Перші враження німецьких партнерів від наших випускників позитивні. Самі ж запорожці, зі свого боку, дуже задоволені новими можливостями.

До речі, зараз у Німеччині на стажуванні знаходиться випускниця ЗНУ Юлія Петрик – спеціаліст кафедри загальної та прикладної екології ЗНУ. Її враження від вивчення закордонного досвіду – найяскравіші. Що стосується кандидатів на наступний етап стажування – їх п’ятеро. Це - Владислав Кінебас («Прикладна математика»), Юлія Козеха («Економіка і підприємництво»), Олександр Артемов («Прикладна математика»), Жанна Самійленко («Біологія\Біохімія та імунологія») та Андрій Алпунін («Прикладна математика»). При відборі студентів керівництво ЗНУ керувалося рекомендаціями деканів, а також таким фактором, як володіння кандидатами німецькою мовою.

Тепер перед ними наступний етап – їхні вміння будуть оцінювати представники німецької сторони «Центру співробітництва Запоріжжя-Магдебург».

Марічка КАНЦЕЛЯРИСТ