Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Обласна асамблея ООН в ЗНУ

Обласна асамблея ООН в ЗНУ

11.12.2006 10:44

У Запорізькому національному університеті пройшла XVI обласна асамблея молодіжного ООН (інакше – Запорізька модель молодіжного ООН), у роботі якої взяли участь учні запорізьких закладів середньої та вищої освітньої ланки, а також - представники ліцею «Лідер» (м. Гуляйполе). Організаторами цього заходу виступили Обласна молодіжна інтелектуальна організація «Естонський клуб», виховний відділ ЗНУ на чолі з помічником ректора з виховної роботи, доцентом Наталею Вороновою, факультет довузівської підготовки на чолі із його деканом, доцентом Іриною Бакаленко, клуб інтелектуальних ігор ЗНУ "Модератор" на чолі з його президентом Наталею Драган.

Асамблея мала формат рольової гри, головна мета якої – створити документ, котрий потім передадуть у Київське відділення ООН в Україні та який там, швидше за все, буде розглядатися як можливий варіант вирішення актуальних політичних проблем.

У роботі Асамблеї взяли участь (у якості дипломатів та Надзвичайних та Повноважних Послів певних країн, що входять в ООН) 115 осіб. Вони працювали у трьох комітетах: політичному, соціальному та фінансовому, де з точок зору різних країн обговорювали проблеми подвійних стандартів та сепаратизму, що існують у сучасному міжнародному політичному житті. За результати роботи секцій були прийняті резолюції, які потім передадуть до спеціальної комісії, що функціонує при європейській Асамблеї ООН.

На підсумковому засіданні Асамблеї від імені ректорату ЗНУ до усіх її учасників із привітальними словами звернувся перший проректор університету, професор Федір Турченко: «Я хочу особливо наголосити, що ця зала нечасто бачить подібні конференції, на яких так вдало поєднуються теорія та практика. Мені дуже приємно, що ви при вирішенні проблем переважно оперували гуманітарними методами. Також приємно вразили ваш професіоналізм та серйозний підхід до розглянутих питань. Тому розкрию секрет, поділюся планами нашого університету. Із початку нового навчального року ми плануємо відкрити нову спеціальність «Краєзнавство» із напрямком «Міжнародні відносини». Спочатку цей підрозділ буде функціонувати при історичному факультеті, а в подальшому плануємо перетворити його на окремий факультет. І ми дуже сподіваємося побачити серед майбутніх студентів-першокурсників цієї спеціалізації ваші – вже знайомі – обличчя. Пам’ятайте, що цей напрям освіти дуже перспективний, адже у недалекому майбутньому при кожній обласній раді, при кожному міськвиконкомі буде працювати представник цього фаху. Оскільки наш регіон має такий великий географічний та промисловий потенціал, для нього важливо приділяти підвищену увагу міжнародним відносинам. Сподіваюсь на подальшу співпрацю нашого університету із «Естонським клубом» та з усіма вами».

Від імені Обласної Асамблеї ООН та Обласної інтелектуальної молодіжної організації «Естонський клуб» Федорові Турченку (на ім’я ректора та декану факультету довузівської підготовки, доценту Ірині Бакаленко) вручили «Грамоти визнання». Ірина Миколаївна щиро подякувала та наголосила: «Я бачу в цій аудиторії багато талановитої молоді, якій варто пам’ятати, що вступ до нашого університету допоможе у подальшій реалізації свого наукового та творчого потенціалу. Адже у нас створено надзвичайно сприятливий грунт для наукових пошуків. У стосунках між викладачами та студентами, а також між представниками самої студентської спільноти панує дуже доброзичлива атмосфера. При виборі вищого навчального закладу пам’ятайте, що ім’я «Запорізький національний університет» – звучить гордо. Так само почесним є статус студента нашого університету. Успіхів вам у досягненні поставленої перед собою мети».

Координатор проекту Обласної асамблеї ООН та голова молодіжної інтелектуальної організації «Естонський клуб» Олександр Лукашенко зазначив: «Це вже шістнадцята Обласна асамблея ООН. Але у стінах вашого університету ми вперше. Це пояснюється просто: ми об’єднуємося з іншими молодіжними організаціями, адже перед нами стоїть спільна мета – позитивна соціалізація молоді, позакласна та позашкільна робота з нею. І зрозуміло, що Запорізький національний університет – єдиний класичний вищий навчальний заклад області – не міг залишитися у стороні. Я вже мав дуже продуктивний діалог із ректором ЗНУ, професором Сергієм Тимченком. Ми навіть намітили, звичайно, у загальних рисах, кілька спільних проектів, подробиці яких будемо уточнювати наступного тижня. Тому сподіваюся на подальшу співпрацю з вашим вишем. Адже йдеться про майбутнє прогресивної молоді регіону, серед якої, цілком можливо, є потенційні видатні політики, розкриттю талантів яких допоможе нагода спробувати себе у ролі іноземних політиків».

Другокурсник юридичного факультету Євген Волков, що представляв на Асамблеї Угорщину, поділився своїми враженнями: «Вражень безліч. Шкодую, що раніше не брав участь у подібних заходах. Приємно, що ми можемо впливати на хід міжнародної політики. До того ж, це дозволяє сформувати свій власний погляд на перебіг міжнародних подій. Тому я дуже вдячний усім, хто надав мені таку можливість та сподіваюсь, що подібні конференції проходитимуть в нашому університеті й надалі». А Генеральний Секретар Моделі Олександр Фролов підкреслив: "Ми займаємося проблемами у галузі міжнародної економіки і політики, і це є потужним стимулом для розвитку світогляду школярів і студентів".

Таміла ТАРАСЕНКО,

Вероніка СТАУЧЕНКО