Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологічний факультет рятує ялинки

Біологічний факультет рятує ялинки

27.12.2006 13:34

Незвичним способом вирішили уберегти ялинки біля свого корпусу на біологічному факультеті: їх пофарбували простим розчином крейди. Винаходом наших вчених зацікавилося навіть центральне телебачення загальнонаціональних каналів «1+1» та «Інтеру».

Хоча насправді автори ідеї – декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик та її заступник з питань гуманітарної освіти та виховання Наталія Капелюш – і не думали стати національними героями, а просто намагалися уберегти своїх новорічних красунь від ялинкових вандалів.

Тепер  стрункі сосонки виглядають густо припорошеними білим снігом: їх пофарбували розчином вапна, тобто простої побілки для дерев. За словами декана біологічного факультету, професора Людмили Омельянчик, це не шкодить деревам, але позбавляє їх «товарного вигляду», а отже, робить непривабливими для браконьєрів. Вдатися до рішучих заходів біологів змусили численні випадки незаконної вирубки хвойних дерев у місті, зокрема, скалічені ялинки біля сусіднього корпусу Запорізького національного технологічного університету. До речі, як телебачення дізналося про винахід наших біологів – невідомо, адже ніхто з журналістів напряму не звертався до представників факультету або авторів ідеї. Кореспонденти провели аналогію з естонськими захисниками ялинок, які оберігають їх завдяки спеціальним цифровим приладам. Наша ж держава не маючи на те коштів, виходить із неприємних ситуацій завдяки кмітливості та винахідливості її громадян.

Марія КАНЦЕЛЯРИСТ

Таміла ТАРАСЕНКО