Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний синхронний турнір „Кубок міст” з „Що? Де? Коли?”

Міжнародний синхронний турнір „Кубок міст” з „Що? Де? Коли?”

03.04.2007 14:36

1 квітня в 50 аудиторії І корпусу Запорізького національного університету зібралися найсильніші знавці Запоріжжя, адже вже вдруге в ЗНУ відбувся Міжнародний синхронний турнір „Кубок міст” з „Що? Де? Коли?”

Організатором змагань виступив Клуб інтелектуальних ігор „Модератор”, на роль ведучого й судді турніру до Запоріжжя завітав відомий український знавець, емісар Ліги Українських Клубів Сергій Антоненко.

Гравців зібралося чимало: 10 команд усіх вікових категорій. Змагання складалось з трьох турів, по дванадцять питань кожний. Згідно з регламентом і специфікою турніру „Кубок міст” (а саме – міжнародний масштаб і синхронність проведення), на ті ж запитання у той же час відповідали майже в 30 країнах світу, серед яких - Австралія, Канада, США, Німеччина, Росія, Білорусія, Естонія, Латвія, Вірменія. Після закінчення змагань емісари підводять підсумки гри по кожному місту та надсилають дані в Міжнародну Асоціацію Клубів (МАК), під егідою якої і проходить цей турнір. -

Рівень проведення змагань у вашому місті мене приємно вразив. – поділився думками Сергій Антоненко. – Насамперед, це відноситься до команд, серед яких - чимало студентських, але особливо приємно бачити на турнірах такого рівня старшокласників. Не треба забувати, що запитання для всіх однакові: і для команд-чемпіонів світу, Європи, і для школярів та студентів, дехто з котрих грає другий раз у житті. Велика подяка організаторам, чиї зусилля сприяють розвитку інтелектуального руху та створенню нових команд, відкриттю нових зірок у світі „Що? Де? Коли?”. У добу, коли керманичі країни вперто не звертають увагу на розумних людей, здатних за хвилину розв’язувати надскладні завдання, підтримка інтелекту і талановитої молоді – шляхетна справа.

Гра тривала майже три години. За її результатами перше місце в загальному заліку посіла міська збірна „Бандерлоги”. Команда ЗНУ „Модератор”, обійшовши суперників із ЗНТУ та ЗДІА, стала першою в студентському заліку та п’ятою в загальному, пропустивши вперед лише досвідчених ветеранів.

- Кубок міст” – один із найпрестижніших Міжнародних синхронних турнірів МАК, проводити його у рідних стінах ЗНУ – велика честь і відповідальність. Ми робимо це вже вдруге. Сподіваюсь, наступного року „Кубок міст” у ЗНУ стане доброю традицією”, – прокоментувала підсумки гри Президент Клубу інтелектуальних ігор ЗНУ „Модератор” Наталя Драган.

Соня Соколова