Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День Європи: збирає студмістечко ЗНУ

День Європи: збирає студмістечко ЗНУ

21.05.2007 15:57

Підтримка та розвиток курсу на євроінтеграцію завжди були пріоритетними напрямами розвитку Запорізького національного університету. Тому його представників День Європи - свято миру та добросусідства між європейськими країнами - відзначають вже не перший рік не лише на локальному, але й обласному рівнях. І якщо того року ми приймали у стінах ЗНУ численну делегацію посольств європейських країн, брали участь у функціонуванні європейського містечка на площі Фестивальній, то цього - стали його організаторами, і саме свято тривало на території нашого університету.

Адміністрація ЗНУ, представники його Клубу інтелектуальних ігор "Модератор" за сприяння Обласного управління зовнішньоекономічної діяльності та молодіжних організацій "Регіональна Євро-Атлантична Ліга" й "Естонський Клуб", організовуючи цей захід, подбали про те, щоб його гості - близько двохсот студентів та учнів шкіл Запоріжжя - мали змогу більше дізнатися про різноманітні країни Європи, міжнародні організації, перспективи їхнього розвитку та можливі шляхи євроінтеграції України.

Того дня європейська символіка була всюди: на повітряних кульках, прапорах, футболках волонтерів, виставкових стендах. Одягнені в баварські українські національні костюми студенти факультету іноземної філології ЗНУ запрошували гостей познайомитися з культурою країн, мовою яких говорить Європа: Німеччина, Франція, Велика Британія та Іспанія. Представники волонтерських організацій презентували інформаційну літературу, що знайомить з культурою та життям країн Євросоюзу, історією виникнення ЄС.

Ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко так прокоментував інтерес нашого університету до Дня Європи: "Україна завжди була і є європейською державою, тому ми добре розуміємо усю важливість цього свята і плануємо й надалі брати активну участь у проведенні подібних заходів, незважаючи на певні політичні протистояння між різними країнами Європи, адже в його основу закладено саме ідею єдності та добросусідських відносин. Мені приємно бачити, що це свято зібрало стільки активної та небайдужої молоді, адже саме від неї у майбутньому залежить, який напрям розвитку обере наша країна".

У презентації країн Європи брали участь "Регіональна Євро-Атлантична Ліга", обласна інтелектуальна молодіжна організація "Естонський клуб", гімназія №50 (Францію як провідну країну обрали саме вони), факультет іноземної філології нашого університету (представляв Німеччину). Також під час заходу усім присутнім запропонували ознайомитися зі структурою, програмами і планами Регіонального молодіжного еколого-краєзнавчого Центру "Сварог", який нещодавно за участі молодіжних лідерів провів круглий стіл на тему "Європа очима Молоді".

А під час своєрідного "Молодіжного Євробачення" прозвучали відомі пісні англійською, французькою, іспанською, російською та українською мовами. Усі наголошували на потрібності та важливості проведення таких свят серед молодіжної аудиторії. Так, президент обласної інтелектуальної молодіжної організації Олександр Лукашенко відзначив: "У кожного із молодих людей, хто прийшов сьогодні сюди, є якщо не бажання взяти участь у євроінтеграції нашої країни, то хоч інтерес до цієї проблеми. Тепер справа за малим: зробити все для того, щоб такий інтерес з'явився у всього населення нашої держави". А представник Регіональної молодіжної організації еколого-краєзнавчого Центру "Сварог" Олександр Чирик додав: "Нам подобається позитивний настрій молоді - гостей та організаторів свята, ми хочемо представити свої програми новим молодим енергійним людям. Хотілося б, щоб подібних свят було більше: ми добре розуміємо усю їх важливість. Крім того, для нас це нагода ознайомити молодих та енергійних людей зі своїми програмами і, звісно ж, знайти однодумців". Учень гімназії №29, спікер молодіжного європарламенту Костянтин Кретов також поділився враженнями: "Важливість цього свята в тому, що тут можна зав'язати нові знайомства та закріпити старі, також участь у подібних заходах допомагає досягти значних успіхів у обраній сфері та у майбутньому сприяє кар'єрному зросту. Але це моя особиста зацікавленість, а в цілому, користь від Дня Європи в тому, що під час його проведення молодь може отримати додаткову інформацію про Євросоюз та відкрити для себе нові горизонти". А Олена Бєляєва - учениця дев'ятого класу гімназії № 50, просто зазначила: "Я рада, що прийшла сюди: тут дуже цікаво. Спасибі всім, хто організував це свято. Крім того, відчуваєш свою корисність: разом зі своїми подругами я надаю інформацію про Францію, завдяки нам люди можуть дізнатися щось нове про цю чудову країну. Я - за проведення Дня Європи і у майбутньому".

"День Європи" – це свято миру й єдності. Всі ми – європейці, тож це свято – наше спільне. Дуже рада, що цього року "День Європи" проходить саме у ЗНУ, адже місія університетів як центрів культури і полягає в тому, щоб об’єднувати навколо ідей гуманізму та сприяти культурному обміну між людьми. Студенти Запорізького національного університету вже не один рік беруть активну участь у реалізації програм з євроінтергації, і святкування "Дня Європи" – це ще одна можливість запросити до себе в гості представників різних молодіжних НДО та талановиту молодь м. Запоріжжя”, – поділилася думками президент Клубу інтелектуальних ігор ЗНУ "Модератор" Драган Наталя.

І своєрідним підсумком усього свята пролунали слова генерального секретаря молодіжної моделі ООН Олександра Фролова: "Україна йде до Європи і обов'язково буде там!". Судячи із оплесків, якими присутні зустріли це твердження, кожен погодився з цією думкою.

Таміла ТАРАСЕНКО, Ігор САМОКИШ