Головна сторінка / Викладачі / Краснокутський Олександр Володимирович

Краснокутський Олександр Володимирович

ЗНУ Викладачі Факультет соціології та управління Кафедра філософії, публічного управління та соціальної роботи

Доктор філософських наук, доцент, професор кафедри

Розклад консультацій

• вівторок – з 13-00 до 15-00; середа – з 14-30 до 17-00

Дисципліни

• Вступ до спеціальності (Публічне управління та адміністрування, магістратура)
  • Політична свідомість працівника органів державної влади та місцевого самоврядування
  • Технології державотворчої діяльності
  • Теорія та ідеологія державотворення
  • Теорія соціальної сервісної держави
  • Правові засади соціальної роботи
  • Регулювання відносин у сфері соціального захисту
  • Соціальна філософія
  • Соціальна філософія та філософія історії
  • Філософсько-правові засади інтелектуальної власності
  • Філософія європейської політичної свідомості
  • Конструювання смислів в ідеологічній діяльності
  • PR у публічній службі

Біографія

Народився у м. Павлоград Дніпропетровської області. З відзнакою закінчив юридичний факультет ЗДУ, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство».

Політичний філософ, юрист, державотворчий ідеолог.

Має досвід практичної юридичної, громадської, науково-педагогічної, організаційно-керівної роботи.

Фундатор та куратор підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» (колишня спеціальність «Державна служба») в Запорізькому національному університеті, гарант відповідної освітньої програми.

Стажувався в Центрі ключових компетентностей та дослідницько-орієнтованого навчання Європейського університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері, Німеччина).

Учасник 12-го Літнього інституту з американознавства «Американська ідея: погляд на Уряд США, суспільство та інновації на початку 21-го століття».

Координатор проекту «Залучення молоді до муніципального планування», що реалізовувався за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Має досвід співпраці, зокрема в питаннях реалізації освітніх програм і програм підвищення кваліфікації, з Національним агентством України з питань державної служби, Запорізьким регіональним центром підвищення кваліфікації.

Має свідоцтво майстер-тренера з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини і розвитку громадянських компетентностей, отримане в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» за курсом «Формування громадянських компетентностей у державних службовців».

Громадська активність: співпрацює з Всеукраїнською громадською організацією креативних і прогресивних «СД Платформа» (https://sdplatform.org.ua/). Активіст громадської організації прогресивних освітян «ПРОГРЕСИЛЬНІ» (https://progresylni.org/initiatives).

Член громадської організації «Український центр соціального проектування» (м. Запоріжжя).

Політтехнолог, ідеологознавець. Експерт у галузі владних відносин і публічного управління, політичної та правової свідомості, ідеології державотворення.

Наукова робота

Сфера наукових інтересів: теорія й ідеологія державотворення, філософія публічного управління та адміністрування, людина і Всесвіт.

Політичний філософ, юрист, державотворчий ідеолог. Експерт у галузі владних відносин і публічного управління, політичної та правової свідомості, ідеології державотворення, демократії, прав і свобод людини.

У 2004 р. у спеціалізованій вченій раді К 17.051.01 при ЗДУ захистив кандидатську дисертацію на тему «Соціально-філософський аналіз феномена влади». У 2015 р. у спеціалізованій вченій раді Д 08.051.11 при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара захистив докторську дисертацію на тему «Взаємозв’язок політичної та правової свідомості: проблема формування ідеології державотворення» за спеціальністю «Соціальна філософія та філософія історії» (науковий керівник і консультант – професор В.І. Воловик).

Є автором понад 50 наукових публікацій, серед яких – одноосібна монографія «Взаємозв’язок політичної та правової свідомості: проблема формування ідеології державотворення» (м. Запоріжжя, видавництво «КСК-Альянс», 2014). Співавтор колективних монографій «Соціальна філософія» (м. Запоріжжя, 2011 р.), «Філософські студії і креативні індустрії» (м. Запоріжжя, 2021 р.).

Ідентифікатор ORCID: http://orcid.org/0000-0002-7818-2284.

Профіль Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=sK_vibYAAAAJ.

Інформація надана факультетом соціології та управління

Краснокутський Олександр Володимирович