Головна сторінка / Викладачі / Сорокіна Олександра Сергіївна

Сорокіна Олександра Сергіївна

ЗНУ Викладачі Факультет соціології та управління Кафедра соціології

Кандидат філософських наук, доцент кафедри

Розклад консультацій

• понеділок з 16.00 до 17.00,
  • вівторок, з 15.00 до 16.00, ІV корпус, ауд. 309;
  • дистанційні – за попередньою домовленістю
  • Дисципліни

• Історія соціології
    • Соціальна статистика
    • Організація та методи вибіркового дослідження
    • Філософія креативної економіки
    • Математичні методи в соціології
    • Надійність соціологічної інформації
    • Теорія порівняльних соціологічних досліджень
    • Соціальний маркетинг
    • Інституціональна соціологія
    • Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою
    • Етносоціологія
    • Соціологія цінностей
    • Ґендерні дослідження

Біографія

Народилась у 1983 році у місті Дніпропетровськ. У 2005 році закінчила Запорізький національний університет за спеціальністю «Соціальна робота» та отримала кваліфікацію магістра соціальної роботи, соціолога. У 2015 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.03 – «Соціальна філософія та філософія історії» за темою «Розвиток інформаційного простору суспільства». З 2017 року працює на факультеті соціології та управління на кафедрі соціології на посаді доцента. З 2018 року є заступником декана факультету соціології та управління з міжнародної діяльності.

Наукова робота

Сфера наукових інтересів: прикладна соціологія, ґендерна соціологія, порівняльні дослідження, застосування математичного апарату в соціології. Є виконавцем науково-дослідних робіт, що виконується у рамках другої половини дня: «Стратегічне прогнозування транскордонних відносин і суб’єктність миротворення в умовах глобального конфлікту» (Державний реєстраційний номер 0116U004921, 2016-2018 рр.) та «Якість життя населення регіону: соціологічний вимір» (Державний реєстраційний номер 0119U002914). Відповідальний виконавець госпдоговору N8/20 «Надання науково-технічних послуг з проведення соціологічного дослідження» (2020 р.) для КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя».

Має публікації у фахових виданнях України, які входять до міжнародних наукометричних баз та виступи на конференціях міжнародного та національного рівнів. Є членом Соціологічної асоціації України, членом Української асоціації дослідників якості освіти. У 2018-2020 рр. була членом організаційного комітету та членом журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія». Керує студентською проблемною групою «Аналіз даних соціологічних досліджень на базі програмного забезпечення SPSS». Виступала експертом у проекті «Безпека очима молоді» (стипендіальна програма Фонду Віктора Пінчука завтра.ua). Регіональний представник Центру соціальних та маркетингових досліджень SOCIS в Запорізькій області (2019-2021 рр.). Була учасником міжнародного проекту «Україна – регіональне дослідження системи правосуддя у країнах Східного партнерства (Ipsos/Socis, жовтень 2019 – квітень 2020).

За останні 5 років виступала керівником більш, ніж двадцяти студентських публікацій. Є науковим керівником робіт, які посіли призові місця на обласному етапі конкурсу робіт МАН, Обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія».

Є учасником проекту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який реалізується сумісно ЗНУ та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) та координатором проекту DOBRE у Запорізькому національному університеті.

Інформація надана факультетом соціології та управління

Сорокіна Олександра Сергіївна