Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Рильський Олександр Федорович

Рильський Олександр Федорович

ЗНУ Викладачі Біологічний факультет Кафедра загальної та прикладної екології і зоології

Доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології

Дисципліни

• Промислова біотехнологія
  • Екологічна мікробіологія та вірусологія
  • Мікробіологія та вірусологія
  • Біофізика

Графік консультацій

• Понеділок 11:00-13:00 ауд. 200

Біографія

Рильський Олександр Федорович народився в м. Запоріжжя 2 квітня 1952 року. В 1969 році закінчив середню школу № 70, далі авіаційний технікум в м. Запоріжжя. Служив в спецпідрозділах Військово-Повітряних сил СРСР. В 1979 році закінчив радіофізичний факультет Харківського державного університету за спеціальністю «Біофізика». В 1983–1986 роках був аспірантом у відомого вченого, професора П.І. Гвоздяка в Інституті Колодної хімії та хімії води АН України в м. Києві. В червні 1986 року захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю – «Мікробіологія» в Інституті Мікробіології АН Білорусії м. Мінськ.

З 9 вересня 1986 року почав працювати в Запорізькому державному університеті на кафедрі біологічних основ фізичного виховання. В грудні 1986 року очолив наукову лабораторію «Екологія». В 2000 році був на стажуванні в Німеччині, працював у сучасних фізико-хімічних лабораторіях, та вивчав питання пов’язані з розробкою енергозберігаючих технологій, методів захисту оточуючого середовища від антропогенного впливу.

З вересня 2012 року – завідувач кафедри загальної та прикладної екології та зоології.

Наукова робота

Автор понад 100 наукових робіт, серед яких більше 10 винаходів та патентів, брав учать у розробці та написанні серії підручників для середньої школи «Екологія рідного краю». В 2009 році поступив в докторантуру інституту Агроекології УААН України м. Києва. В грудні 2011 року захистив докторську дисертацію на тему «Наукове обґрунтування прокаріотичної біоіндикації забруднення важкими металами природного середовища» за спеціальністю 03.00.16 – екологія.

Інформація надана біологічним факультетом

Рильський Олександр Федорович