Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Фролов Олександр Кирилович

Фролов Олександр Кирилович

ЗНУ Викладачі Біологічний факультет Кафедра фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини

Доктор медичних наук, професор

Графік консультацій

• П’ятниця 11:00 – 12:00 ауд. 102а

Електрона адреса a_frolov@ukr.net

Дисципліни

• Загальна цитологія
  • Вікова та еволюційна імунологія
  • Великий практикум з біохімії та імунології
  • Філогенетичні та онтогенетичні механізми імуногенезу

Біографія

Народився 22 грудня 1941 р. у м. Тбілісі Грузинської РСР. У 1970 р. закінчив Донецький державний медичний інститут. У 1975 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Цитогенетична характеристика вакцинального процесу при щепленні на віспу». Докторську дисертацію на тему: «Цитогенетична характеристика імунного процесу» зі спеціальності «Алергологія та імунологія» захистив у спеціалізованій вченій раді центрального Інституту імунології (м. Москва) у 1985 р. Працював асистентом кафедри загальної біології і генетики ДДМІ. З 1987 по 1989 p. p. був завкафедри загальної біології і генетики Запорізького державного медично¬го інституту. З 1990 р. працює в ЗНУ на посаді професора кафедри біохімії та імунології з курсом хімії; з 2002 по 2005 p. p. - на посаді завкафедри.

З 2005 р. по 2016 р. працював на посаді професора кафедри імунології та біохімії. З 2016 р. на посаді професора кафедри фізіології, імунології і біохімії, з курсом цивільного захисту та медицини. Основними науковими напрямками є цитогенетика, імунологія, біотехнологія. Для виконання науково-дослідних робіт організував люмінесцентну і лабораторію клітинної та організменної біотехнології з штатним співробітником та сучасним обладнанням. Під його керівництвом виконано 6 кандидатських дисертацій, 8 держбюджетних та 8 госпдоговірних наукових робіт. Є експертом наукової ради МОН України за фаховим напрямком «Біологія, біотехнологія та актуальні проблеми медичних наук». Є членом спеціалізованої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій Д 64.6618.01 з спеціальності «клінічна імунологія та алергологія».

Наукова робота

Надруковано більше 400 наукових праць, з яких 2 монографії, 4 посібника з грифом МОЗ та МОН України та РФ, статті у зарубіжних та вітчизняних періодичних виданнях, які реферуються, 18 методичних рекомендацій, 15 патентів та авторських свідоцтв, подана ліцензія на патент. За сумлінну і творчу навчально-методичну і науково-дослідну роботу нагороджений почесними грамотами ректорату ЗНУ, облдержадміністрацій, МОН України. Він є членом Всеукраїнських і країн СНД наукових товариств імунологів, фізіологів, медгенетиків, мікологів, мікробіологів.

Інформація надана біологічним факультетом

Фролов Олександр Кирилович