Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Молдавський Роман Леонідович

Молдавський Роман Леонідович

ЗНУ Викладачі Історичний факультет Кафедра джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін

кандидат історичних наук, доцент

Графік консультацій

Дисципліни

• Спеціальні історичні дисципліни
  • Історичне краєзнавство
  • Етнологія України

Біографія

Освіта - у 2003 р. закінчив Запорізький державний університет за спеціальністю “Історія”. З 2003 р. – аспірант кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького державного університету. З 2005 р. – асистент, з 2008 р. – старший викладач, з 2011 р. – доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету.

У 2007 р. захистив кандидатську дисертацію “Джерела з історії Нової Дніпровської лінії (1770-1791 рр.)”. Науковий керівник – В.І. Мільчев.

Член Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького.

Наукова робота

Є співробітником (на громадських засадах) Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України та Запорізького відділення Східного інституту українознавства ім. Ковальських, є членом редакційних колегій спільних видань відділень Інститутів («Старожитності Південної України», «Усна історія Степової України», «Забуті щоденники») та серії «Усна історія російсько-української війни 2014–2015 років».

Сфера наукових інтересів: укріплені лінії Південної України, історична регіоналістика, усна історія, джерела з історії Голодоморів ХХ ст. в Україні

Публікації:

Усна історія російсько-української війни (2014-2016 роки). Випуск 2 / Білівненко С. М., Штейнле О. Ф., Павленко М. І., Молдавський Р. Л. За загальною редакцією Мороко В. В., Васильчук Г. М. Київ : К.І.С., 2016. 464 с.

Усна історія російсько-української війни (2014–2016 роки). Випуск 3 / Білівненко С. М., Штейнле О. Ф., Молдавський Р. Л., Павленко М. І., Лініков В. За загальною редакцією Мороко В. В., Мільчев В. І. Київ: К.І.С., 2017. 200 с.

Шугальова І. М., Молдавський Р. Л. National memory vs official policy of memory in Ukraine (In the case of Holodomor tragedy commemoration 1932–1933). Zaporizhzhia Historical Review (Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. 2019. № 53. C. 133–139. (Index Copernicus, Google Scholar).

Шугальова І. М., Молдавський Р. Л. Заклади державного піклування над дітьми напередодні та в роки Голодомору 1932–1933. Запоріжжя : Інтер-М, 2019. 254 с.

Інформація надана історичним факультетом

Молдавський Роман Леонідович