Головна сторінка / Викладачі / Турченко Федір Григорович

Турченко Федір Григорович

ЗНУ Викладачі Факультет історії та міжнародних відносин Кафедра новітньої історії України

завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор

Графік консультацій

Дисципліни

• Новітня історія України.
  • Спецкурс: «Україна к європейському в світовому контексті».
  • Спецкурс: «Україна від незавершеної революції 191 р. до новітньої російcько-української війни».

Біографія

Народився 19 лютого 1947 р. у с.Тимофіївка Краснопільського р-ну Сумської обл. У 1970 р. закінчив Харківський державний університет зі спеціальності «Історія». З 1992 р. – дотепер – завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького державного (національного) університету. У 1992-2005 рр. – декан історичного факультету Запорізького державного університету. 2005 р. – виконуючий обов'язки ректора Запорізького національного університету, 2005-2008 рр. – перший проректор Запорізького національного університету. 2008-2010 рр. – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького національного університету. З 2010 р. – депутат Запорізької обласної ради.

Головний редактор фахового збірника «Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету»(1993-2019) Член редакційної колегії фахового збірника «Zaporizhzhia historical review». Голова Запорізького обласного відділення Товариства зв'язків з українцями за межами України «Україна-Світ», член Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка, голова та член журі обласних та всеукраїнських олімпіад з історії та Малої академії наук. Голова Запорізької регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років при Запорізькій облдержадміністрації. Заступник голови спеціалізованої вченої ради Д 17.051.01

Виховав 10 докторів і 15 кандидатів історичних наук.

Інформація повинна не перевищувати 2000 символів.

Інформація надана історичним факультетом

Турченко Федір Григорович