Стара версія

Дисципліни

• Історія України
  • Актуальні проблеми історії України
  • Суспільно-політичний рух в Україні XIX – початку XXI ст.
  • Компаративістика

Біографія

Народився 10.06.1982 р. у м. Запоріжжя. У 1999 р. закінчив з відзнакою загальноосвітню школу № 1 ім. Т.Г. Шевченка м. Запоріжжя. У 1999 р. вступив на історичний факультет Запорізького державного університету, який закінчив з відзнакою у 2004 р., отримавши кваліфікацію магістра історії.

У 2004-2005 рр. – методист науково-методичного центру Управління освіти і науки Запорізької міської ради, заступник головного редактора видавництва «Прем’єр». У 2004-2007 рр. навчався в аспірантурі Запорізького національного університету.

У 2009 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України на тему: «Опозиційний рух в Україні і країнах Центрально-Східної Європи (1980-ті – 1991 рр.): компаративний аналіз».

З 2005 р. працює на посаді асистента, викладача, з 2009 р. – старшого викладача, з 2010 р. – доцента кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету.

У 2011 р. рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєне вчене звання доцента.

У 2014–2018 рр. – завідувач відділу аспірантури і докторантури Запорізького національного університету.

З 2018 р. – проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету.

У 2019 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України на тему: «Конструювання «радянської людини» (1953-1991): українська версія».

Нагороджений почесною грамотою Запорізької міської ради, Запорізької обласної ради, подякою Міністерства освіти і науки України.

Наукова робота

Учений секретар спеціалізованої вченої ради Д 17.051.01 у Запорізькому національному університеті.

Відповідальний редактор фахового видання «Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету».

Голова секції Експертної ради МОН з оцінювання проектів молодих вчених.

Сфера наукових інтересів – радянська ідеологія, «homo sovieticus», конструювання радянської ідентичності, проблеми історичної компаративістики.

Автор понад 60 наукових та науково-методичних праць, у т.ч. 2 монографій, 2 навчальних посібників.

Інформація надана історичним факультетом

Каганов Юрій Олегович