Стара версія
Головна сторінка / Викладачі / Маклюк Ольга Миколаївна

Маклюк Ольга Миколаївна

ЗНУ Викладачі Історичний факультет Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедрою всесвітньої історії та міжнародних відносин

Розклад консультацій

• Понеділок 13:00–15:00, ауд.304, 5 навчальний корпус

Дисципліни

• Історія середніх віків та раннього нового часу
  • Політична психологія
  • Історична психологія
  • Конфліктологія та теорія переговорів
  • Сучасна геополітика країн пострадянського простору
  • Туристичне країнознавство
  • Економічна та політична історія світу
  • Внутрішньополітичний та соціально-економічний розвиток країн ЗЄПА

Біографія

Закінчила Запорізький державний університет (1993 р. – спеціальність «Історія», 1995 р. – спеціальність «Психологія»).

1993-1998 рр. – денна аспірантура, спеціальність 07.00.02 – «всесвітня історія», дисертаційне дослідження на тему «Еволюція королівської влади та управління в Англії при ранніх Тюдорах».

1999-2002 рр. – асистент кафедри всесвітньої історії Запорізького державного університету. 2002-2004 рр. – старший викладач кафедри всесвітньої історії Запорізького державного університету. У 2002-2004 рр. виконувала обов’язки заступника декана історичного факультету з виховної роботи та гуманітарних питань. 2005-2007 рр. – доцент кафедри всесвітньої історії Запорізького державного (з 2004 р. національного) університету. З 2007 р. і дотепер – доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету. З 2015 р. і дотепер – завідувачка кафедрою всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету.

Наукова робота

Сфера наукових інтересів: політична історія Англії раннього нового часу, історична та політична психологія, історична пам'ять та політика пам’яті.

Розпочата робота з написання докторської дисертації з теми: «Історична пам'ять та політика пам’яті в країнах Центральної та Східної Європи в умовах трансформації суспільства».

2009-2016           керівництво студентською проблемною науковою групою “Європа та світ: від холодної війни до нової системи міжнародних відносин”

Член Запорізького обласного товариства дослідників історії і культури Центральної та Східної Європи.

Запорізького Наукового Товариства ім. Я.П. Новицького

Член журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

Голова журі ІІ обласного етапу Малої академії наук по секції «Всесвітня історія»

Член журі ІІІ обласного етапу Всеукраїнської Олімпіади з історії.

Член експертної групи з рецензування підручників. Експертна оцінка підручника (2017): Коляда І.А. Всесвітня історія: Підручник для 9 кл. загальноосвіт.навч. закладів. Каменець-Подільський: Аксіома, 304 с.

Грантові стажування та підвищення кваліфікації: наукове стажування за стипендією приватного фонду доктора Андерсона (м. Лондон, Великобританія, Інститут Людства, 2006), Дипломатична академія при МЗС України. (м. Київ, 2011, 2016), Музей Аушвіц-Біркенау (м. Освенцим, 2018), Проект «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність IREX за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української Преси (м. Київ, жовтень 2019…)

Перелік заходів, в яких була організатором та співорганізатором

• Міжнародна науково-практична конференція «Розпад Радянського Союзу та міжнародні інтерпретації завершення «холодної війни»: 20 років потому (2-4 листопада 2011 р.);
  • Міжнародна науково-практична конференція «Глобальні військово-політичні протистояння у XX ст.: світовий та регіональний вимір (до 100-річчя початку Першої світової війни)» (Запоріжжя, 6-7 лютого 2014 р.);
  • Всеукраїнська науково-практична конференція «По той бік Дніпра: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування ментальних кордонів» (Запоріжжя, 5-7 лютого 2015 р.);

та інші

Інформація надана історичним факультетом