Головна сторінка / Викладачі / Черкасов Станіслав Сергійович

Черкасов Станіслав Сергійович

ЗНУ Викладачі Факультет історії та міжнародних відносин Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин

Розклад консультацій

• Понеділок, 13:30-15:00
  • Дисципліни

• Теорія міжнародних відносин
    • Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою
    • Історія країн Центральної та Південно-Східної Європи
    • Перекладацька практика
    • Основи європейської проєктної діяльності
    • Дослідницькі центри з міжнародних відносин у сучасному світі

Біографія

У 2012 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Реформаційний рух у Польщі XVI – середини XVII ст. як чинник розвитку польської етнічної ідентичності» (спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія). Є учасником наукових проєктів міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів, проходив стажування за грантовими стипендіальними програмами професійного розвитку для молодих науковців у Варшавському та Ягеллонському університетах (Польща) та Університеті Фоджа (Італія)

ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-0759-6594

Є автором понад 50 наукових робіт. Сфера наукових інтересів: проблеми східноєвропейської геополітики, теорії міжнародних відносин, конструктивістської теорії ідентичності, історичної полоністики, зокрема

• Черкасов С.С. «Війна ідентичностей»: геополітичні доктрини Східної Європи як інструмент інформаційної пропаганди у сучасному польському медіапросторі. Феномен пропаганди та антипропаганди у сучасному світі : історико-політологічний дискурс: монографія / за наук. ред. Г.М. Васильчука, О.М. Маклюк, М.М. Бессонової. Запоріжжя : Інтер–М, 2018. С. 179–190.
    • Cherkasov S. Reformation and the «Confession-building» in Early Modern Poland: Historiographical Representation of the Basic Research Areas. Codrul Cosminului. 2018. Vol. XXIV, №2. P. 279–302.
    • Черкасов С.С. Політика релігійного конфлікту. Гілея : науковий вісник. Політичні науки. 2018. Вип. 135. С. 120–124.
    • Черкасов С.С. «Інформаційна війна у сучасному медіапросторі»: аналітичний огляд результатів американо-українського дослідницького проєкту. Scriptorium nostrum. 2018. №1. С. 330–336. (у співавторстві з О. Маклюк, В. Андрєєвим)
    • Черкасов С.С. Пропаганда vs контрпропаганда: ретроспективний аналіз результатів дослідницького проєкту «Інформаційна війна у сучасному медіапросторі». Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. 2018. Вип.51. С. 471–473. (у співавторстві з О.М. Маклюк)
    • Черкасов С.С. Форсайтингова стратегія «сталого розвитку» як інструмент сучасної європейської екологічної дипломатії. APREI Український щорічник з європейських інтеграційних студій. 2019. Вип. ІІ. С. 390–398.
    • Черкасов С.С. Цивілізації світу у сучасному політологічному та країнознавчому дискурсі. Гілея : науковий вісник. Політичні науки. 2020. Вип. 153. С. 490–494.
    • Черкасов С.С. Геополітика східноєвропейської ідентичності у відображенні сучасного польського медіапростору. Гілея : науковий вісник. Політичні науки. 2020. Вип. 154. С. 330–335.
    • Черкасов С.С. Геополітичні концепції цивілізаційного аналізу міжнародних відносин. Актуальні проблеми міжнародних відносин та міжнародного права: матеріали Всеукраїнської наукової онлайн-конференції з міжнародною участю, м. Київ, 29 жовтня 2020 р. / Київський університет імені Бориса Грінченка. [Електронне видання]. С. 90–96. URL http://surl.li/liqf
    • Черкасов С. Європейські цінності у світлі цивілізаційного підходу. Європейські цінності у художніх текстах = European Values in Literary Arts: навч. посіб. / за наук. ред. О. Тупахіної, К. Василини, О. Ніколової, С. Черкасова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. С. 7–56. (у співавторстві з О.В.Тупахіною)
    • Cherkasov S. Teaching European Values to the Students of Exact and Natural Sciences through Works of Fiction: Erasmus+ Jean Monnet Module Euvolia Toolkit. Європейські цінності в українській освіті: виклики та перспективи= European Values in Ukrainian Education: Challenges and Frontiers : колект. моногр./ за наук. ред. О. Тупахіної. Львів-Торунь : Liha-Pres, 2021. С. 76–86. (in collaboration with O.Tupakhina, O.Nikolova, K.Vasylyna)
    • Черкасов С.С. Історична політика та політика памяті у фокусі досліджень центрально-східноєвропейських аналітичних центрів. Zaporizhzhia Historical Review. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. Вип. 5(57).С. 153–163. (у співавторстві з Фроловим М.О., Маклюк О. М.)
    • Черкасов С.С. Ідеї протестантизму та мораль західного світу: взаємовплив від часів Реформації до сучасності. Zaporizhzhia Historical Review. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. Вип. 5(57).С. 164–172. (у співавторстві з Грушевою Т.В.)
    • Черкасов С.С. Польські аналітичні центри з дослідження проблем зовнішньої політики та дипломатії: особливості організації та основні напрямки діяльності. Матеріали IV міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародні відносини: Україна і світ в умовах воєнних викликів». 30 червня 2022 р. Суми, 2022. С.21–28. (співавтор Давлєтов О.Р.)
    • Черкасов С.С. Роль НАТО у розвитку міжнародного співробітництва з подолання світової пандемії COVID-19. Міжнародні відносини та міжнародне право в постбіполярній системі міжнародних відносин: науковий збірник. Киів: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2023. C. 110-117. URL: https://fpmv.kubg.edu.ua/images/stories/ Departaments/2022/kmv/MVMP-zbirnyk-confer-KUBG-13_January_2023.pdf. (у співавторстві з Боковою М.В.)

Координатор міжнародного проєкту, який отримав грантову підтримку ЄС Erasmus+ за напрямом Програми ім. Жана Моне №599918-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULEEUVOLIA «European Values in Literary Arts», що реалізувався у Запорізькому національному університеті з 2018 по 2021 р. відповідно до грантової угоди з Виконавчою агенцією ЄС із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури №2018-1508/001-001.

Інформація надана історичним факультетом

Черкасов Станіслав Сергійович