Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Мірошниченко Павло Васильович

Мірошниченко Павло Васильович

ЗНУ Викладачі Факультет журналістики Кафедра журналістики

Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Контакти

Розклад консультацій

  • Четвер, 12:55 - 14:15
  • Дисципліни

    • «Медіаметрія»
    • «Права людини в медіях»
    • «Техніка мови та мовлення»
    • «Суспільствознавча журналістика»
    • «Європейська журналістика миру та рішень»

    Біографія

    Закінчив філологічний факультет Запорізького державного університету (1999 р.), дістав ступінь магістра з української філології. 2002 р. захистив кандидатську дисертацію.

    2017 р. закінчив докторантуру Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, опублікував монографію «Звуковий образ українського радіомовлення як національно-культурний феномен».

    Має багаторічний досвід практичної радіожурналістської діяльності як ведучий прямого етеру, редактор програм, кореспондент. З 2005 до 2007 р. обіймав посаду головного редактора, директора ДП «Радіо «Університет» (ЗНУ). Член Національної спілки журналістів України. Постійний член експертної ради, Відбіркової комісії (номінація «Найкраща публіцистика») Всеукраїнського конкурсу професійної журналістики «Честь професії». Як автор і ведучий програм підтримує незалежну журналістську ініціативу «Радіо «На дотик» (м. Запоріжжя). Тренер із медіаграмотності та медіагігієни, прав і свобод людини в журналістиці. Член Європейської асоціації викладачів журналістики (EJTA). Учасник міжнародних освітніх проєктів «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм (DESTIN)», «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди (EU-Indy)».

    П. В. Мірошниченко брав участь у програмі стажування та підвищення кваліфікації за спеціальною програмою “Академія з прав людини для журналістів і журналісток” від Центру інформації про права людини, Комісії з журналістської етики, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Програми розвитку ООН в Україні, Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка (м. Київ) з вересня 2017 р. до березня 2018 р.

    У вересні та листопаді 2018 року був учасником тренінгу для журналістів і викладачів журналістики “Розширення хвиль (радіо-воркшоп)” від “Томсон-медіа” в Києві та Берліні.

    Із серпня до листопада 2019 р. брав участь у професійному тренінгу для викладачів журналістики від Федеральної асоціації громадянських медіа (ФРН) про досвід європейського, німецького зокрема, виробництва суспільно значущого інформаційного продукту та особливості його поширення в Україні.

    З 29 листопада до 6 грудня 2020 р. П. В. Мірошниченко брав участь у роботі міжнародної зимової школи “Підтримка компетенції візуальної грамотності в регіонах для консолідації демократії” в Лейпцигу (Німеччина), організованої Молдова-Інститут Лейпциг (MIL) за сприяння міністерства закордонних справ Німеччини.

    У липні 2021 р. успішно закінчив курс «Медіаменеджмент 2021» від UMES (Ukrainian Media E-School) ГО «Національна асоціація медіа» (м.Київ).У грудні 2021 р. пройшов курс для медіатренерів Media Fit Program for Southern and East Ukraine від Академії Deutsche Welle. З травня до червня 2022 р. успішно пройшов навчальний курс «Журналістика в умовах воєнного часу» за проєктом «Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні» від Асоціації міжнародних справ Чеської Республіки. Із серпня 2022 до січня 2023 рр.– автор сценаріїв навчального відео про правила журналістики в умовах війни, про дотримання професійних журналістських стандартів та етичних норм під час війни в межах проєкту Агентства США з міжнародної безпеки (USAID) «Зміцнення суспільної довіри» (UCBI III). З початку 2023 р. разом із командою «Радіо «На дотик» інформаційно співпрацює з Запорізьким регіональним центром уповноваженого з питань зниклих безвісти.

    З квітня 2023 р. – керівник пресслужби ЗНУ.

    Наукова робота

    Автор понад 65 наукових публікацій, навчальних посібників із питань програмування радіомовлення, спічрайтингу, специфіки авдиторії електронних медій, співавтор колективних наукових монографій із питань медіакультури, методології медіадосліджень, журналістської освіти та діяльности крізь призму прав людини.

    Профіль у Google Scholar https://scholar.google.com/citations?user=sogjGEoAAAAJ&hl=uk

    ORCID – https://orcid.org/0000-0001-7398-2007

     

    Інформація надана факультетом журналістики

    Мірошниченко Павло Васильович