Головна сторінка / Викладачі / Іванюха Тетяна Валеріївна

Іванюха Тетяна Валеріївна

ЗНУ Викладачі Факультет журналістики Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Розклад консультацій

• Понеділок 13.00-14.00
  • Ідентифікатор у зумі 757 5084 6638
  • Код 12345

Дисципліни

• Історія журналістики,
  • Аналітико-синтетичне опрацювання документної інформації,
  • Інформаційно-пошукові системи,
  • Стандартизація в інформаційній діяльності

Біографія

Тетяна Валеріївна Іванюха у 1998 році закінчила Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю «Англійська мова та українська мова і література».

2000-2004 рр. – навчання в аспірантурі Запорізького національного університету. З 2005 року працює на факультеті журналістики Запорізького національного університету.

У 2007 р. захистила кандидатську дисертацію «Трансформація жанрів античної літератури у творчості неокласиків» у спеціалізованій вченій раді при Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В.Винниченка.

З 2012 р. - доцент кафедри теорії літератури та журналістики (нині - соціальних комунікацій та інформаційної діяльності).

Учасниця численних стажувань і підвищень кваліфікації: у 2019-20 р. пройшла науково-педагогічне стажування за програмою «Права людини як ціннісна основа сучасної медіадіяльності та журналістської освіти» (Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та закордонне стажування «Модель Громадянського ТБ Німеччини та імплементація досвіду в українських медіа» (на базі Федеральної Асоціації громадянських медіа (ФРН).

У червні 2021 р. пройшла професійне стажування на базі КЗ "Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека" за темою «Інформаційно-аналітична діяльність сучасної бібліотеки: трансформація стандартів інформаційного обслуговування в цифрових умовах» та взяла участь у німецько-українському вебінарі «Читання, освіта і медіа: як стати Бібліотекою року в Німеччині». У 2023 р. стажувалася за програмами «Підвищення кваліфікації з цифрових компетентностей співробітників Запорізького національного університету» (Школа педмайстерності ЗНУ) та «Організація роботи муніципальної телемережі в умовах воєнного стану» (КП «Муніципальна телевізійна мережа»).

Виконує обов''язки керівника практики ЗВО ОП "Інформаційно-комунікаційна справа" та нормоконтролера кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності.

Член Європейської асоціації викладачів журналістики та Всеукраїнської громадської організації "Українська бібліотечна асоціація".

Наукова робота

Є автором близько 60 наукових робіт, серед яких 5 монографій, 10 навчальних посібників із зарубіжної та міжнародної журналістики, інформаційно-комунікаційної справи, 45 наукових статей у наукових фахових виданнях, матеріалах конференцій, у виданнях, включених до наукометричних баз Index Copernicus та Google Scholar (h-індекс=2). Ідентифікатор ORCID 0000-0002-9264-9848.

Брала участь у колективних монографіях: "Прикладні соціально-комунікаційні технології: теорія та практика" (2016 р.), "Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі" (2017), "Прикладні дослідження формування сучасного соціально-комунікаційного простору України в умовах становлення інформаційного суспільства" (2021),  «Європейські цінності в українській освіті: виклики та перспективи = European Values in Ukrainian Education: Challenges and Frontiers» (2021).

Останні наукові публікації:

• Іванюха Т. В., Пирогова К. М. ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ: МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. 2023. Том 34 (73) № 4. С. 314-319
  • Ivanykha T. Automated systems of analytic-synthetic processing of information in Ukraine: some problems of students’ teaching. Media4u Magazine : The Quarterly Journal for Education. 2022. № 1. Р. 2-7.
  • Ivanykha T., Pirogova K. LEGAL REGULATION OF INFORMATION AND COMMUNICATION ACTIVITIES OF UKRAINIAN EXECUTIVE AUTHORITIES IN INFORMATION AND SEARCH SYSTEMS’ CONTEXT. Visegrad journal on human rights. 2022. № 4.
  • Іванюха Т. Методи формування і розвитку науково-дослідницьких навичок здобувачів вищої освіти: традиції і сучасні напрямки в контексті відкритої науки. Перша міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2022»: Матеріали, 27-28 жовт. 2022 р. / Міністерство освіти і науки України; Державна науково-технічна бібліотека України. Київ : УкрІНТЕІ, 2022. С. 101-104.
  • Березенко В., Санакоєва Н., Іванюха Т. Паблік рилейшнз як інструмент імплементації європейських цінностей в українське суспільство. Європейські цінності в українській освіті: виклики та перспективи: Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції (Запоріжжя, 28-29 травня 2021 року) / за ред. О. Тупахіної. Запоріжжя : Видавничий дім «Гельветика», 2021. С. 15-19.
  • Іванюха Т.В. Адвокаційна журналістика як світова медіапрактика та метажанр. Держава та регіони. Серія «Соціальні комунікації».2020. № 2 (42). С. 35-40.

Сфера дослідницьких інтересів – інформаційно-комунікаційна діяльність і технології, транснаціональні глобалізаційні процеси у сфері медіа, дискурс-аналіз медіакомунікацій, правозахисна медіадіяльність тощо.

Інформація надана факультетом журналістики

Іванюха Тетяна Валеріївна