Головна сторінка / Викладачі / Тяпкіна Наталія Іванівна

Тяпкіна Наталія Іванівна

ЗНУ Викладачі Факультет журналістики Кафедра видавничої справи та редагування

Кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри

Розклад консультацій

понеділок 12.55 - 14.15

Дисципліни

• Літературне редагування.
  • Логічна культура медіатекстів
  • Масова комунікація та інформація (теорія масової інформації)
  • Українська демонологія
  • Інформаційні війни
  • Креативне письмо

Біографія

Народилася 12 листопада 1970 року в селищі Комишуваха Оріхівського району Запорізької області. У 1990 закінчила Запорізький педагогічний коледж №1, 1995 – Запорізький державний університет за спеціальністю "Філолог, викладач української мови та літератури". У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.01 – українська мова "Демонологічна лексика української мови". З 2011 року – доцент кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ. З 2014 по 2022 роки - заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи. Нині – доцент кафедри видавничої справи та редагування.

Участь у проектах:

1. Керівник грантової програми та медіатренер «Галактика Цукерберга» (IREX за підтримки The Foreign and Commonwealth Office of Great Britain (FCO) / Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії (FCO) в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність-національне розгортання» (2020-2021).
  2. Організатор, медіатренер International educational grant project of social action "Media/reality: who whom?" (within the "Active Citizens" program from the British Council in Ukraine. 2021-2022).
  3. Організатор, співорганізатор «Медіафестивалів», організованих факультетом журналістики ЗНУ (2018-2022).
  4. Член журі Малої академії наук (обласного етапу), 2014-2022 р.
  5. Організатор та медіатренер «Майстерні молодого редактора (2019-2023 роки)
  6. Медіатренер третьої-шостої Літніх шкіл для обдарованої молоді Запорізької області 2019-2023 роки.

Підвищення кваліфікації та стажування:

1. Професійне стажування викладача/викладачки журналістики на досвіді європейського мовника за темою «Модель Громадянського ТВ Німеччини та імплементація досвіду в українських медіа» в кількості 190 годин (з яких 140-самостійне та дистанційне навчання, 60 – аудиторне/практичне) в період з 27 листопада 2019 року по 10 квітня 2020 року (ID 28002711).
  2. Участь в «Академії з прав людини для викладачів / викладачок журналістики» 2019-2020 років (спеціальна програма стажування/ підвищення кваліфікації викладачів/викладачок журналістики; вісім місяців) AПЛ/19-20/10
  3. Професійне стажування в ТОВ «Редакція газети «Запорозька Січ» (з «15» червня 2021 року по «26» червня 2021 року); тема стажування: «Формування якісного контенту в українському медіапросторі як запорука ефективної практичної діяльності студента-редактора» (проведене через відповідні структури).
  4. Підвищення кваліфікації за програмою Школи педагогічної майстерності Запорізького національного університету з теми «Підвищення з цифрових компетентностей співробітників Запорізького національного університету» (2023 рік).
  5. Підвищення кваліфікації за програмою Школи педагогічної майстерності Запорізького національного університету з теми «Інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі» (2023 рік).
  6. Участь в освітньому симпозіумі «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу» та в тренінговій програмі з інфомедійної грамотності (Сертифікат Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів «IREX»).
  7. Участь у Медіафесті «Праволюдяність 2020» (підвищення кваліфікації, професійного розвитку, стажування (виготовлення медіапродуктів, 62 години, 2 кредити).

Коло наукових інтересів: чинники ефективності медіатекстів.

Науковий керівник дисертаційних досліджень «Формування образу літніх людей у медійному контенті» (Клюєва М.В.) та «Медіатизація пам’яті в українських регіональних ЗМІ» (Сарапій М.М.).

Автор понад 50 наукових публікацій та 9 навчальних, навчально-методичних посібників, серед них:

1. Бутиріна М. ., Гиріна Т. ., Бондаренко І. С., Тяпкіна Н. І., Скуртул Г. . The Development of Innovative Media Education Styles in the Era of Information and Communication Technologies. Journal of Curriculum and Teaching . 2022. Т. 11. № 1. C. 195–207. URL: https://www.sciedupress.com/journal/index.php/jct/article/view/21402/13205. (SCOPUS).
  2. Kovtunenko Y. ., Чернявська Л. В., Mitchuk O. ., Zahorodnia Y., Тяпкіна Н. І., Костюк В. В. Improving the organization of maritime tourism: research studies of economic aspects with the tools of journalism. Pomorstvo. 2022. Т. 36. № 1. C. 155–163. URL: https://hrcak.srce.hr/clanak/405372. (SCOPUS, Web of Science, Google Scholar, Academic Scientific Journals, Universal Imfact Factor ).
  3. Тяпкіна Н. І. Internet meme as an instrument of political communication. Media & Education. Praha. 2020. C. 133-138. URL: http://www.media4u.cz/mav/9788087570517.pdf. (ISBN 978-83-62683-68-0).
  4. Чернявська Л. В., Тяпкіна Н. І., Бондаренко І. С., Костюк В. В., Усманова О. В., Костюк Ю. В. Media Anti-Discriminatory Practices in War Conditions. Khazar Journal of Humanities and Social Sciences. 2023. Т. 26. № 1. C. 64–78. URL: https://ejournal.khazar.org/index.php/kjhss/article/view/30/29. (Web of Science, Index Copernicus).

Здійснює керівництво постійно діючою студентською проблемною групою «Підвищення ефективності текстів електронних видань».

Участь у професійних об’єднаннях:

• членкиня Спілки журналістів України (з 2019);
  • членкиня Європейської асоціації викладачів журналістики.
Інформація надана факультетом журналістики

Тяпкіна Наталія Іванівна