Головна сторінка / Викладачі / Ратушна Таісія Олександрівна

Ратушна Таісія Олександрівна

ЗНУ Викладачі Факультет соціології та управління Кафедра соціології

Кандидат соціологічних наук, доцент кафедри

Розклад консультацій

• Понеділок 11:25 - 12:45
  • П’ятниця 12:55 - 14:15
  • Дисципліни

• «Загальна соціологічна теорія»
    • «Програмування соціологічних досліджень»
    • «Методи збору соціологічної інформації»
    • «Підготовка підсумкових документів дослідження»
    • «Якість емпіричного дослідження»
    • «Соціологічні методи маркетингових досліджень»
    • «Якісні методи в соціологічних дослідженнях»
    • «Соціологія соціології»

Біографія

Народилась 28 серпня 1984 р. в с. Преображенка Оріхівського району Запорізької області. В 2001 р. закінчила Преображенську ЗОШ І-ІІІ ступенів. З 2001 по 2006 рр. навчалась на факультеті соціології та управління Запорізького національного університету за спеціальністю «Соціологія» та здобула кваліфікацію соціолога. З листопада 2006 року навчалась в аспірантурі Запорізького національного університету за спеціальністю 22.00.04 - спеціальні та галузеві соціології, яку закінчила у жовтні 2009 року. В 2010 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Релігійні практики в соціокультурному просторі Південно-Східного регіону України» та отримала науковий ступінь кандидата соціологічних наук. У 2020 році отримала ступінь магістра зі спеціальності «Психологія». З 2008 року здійснює викладацьку діяльність. З 2016 року працює на посаді доцента кафедри соціології ЗНУ.

Наукова робота

Має більше 30 наукових публікацій. ORCID: www.orcid.org/0000-00010-7351-6647. Брала участь в роботі Всеукраїнської школи-семінару викладачів соціогуманітарних дисциплін (жовтень 2015 р., м. Черкаси) та Школи молодого соціолога (квітень 2016 р., м. Ужгород). Член організаційного комітету та член апеляційної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія» 2017/2018 н.р., 2018/2019 н.р., 2019/2020 н.р. Член журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, відділення філософії та суспільствознавства з 2019 року. Здійснює керівництво трьома постійно діючими науковими гуртками: 1. Проблеми, тенденції та шляхи розвитку соціологічної теорії; 2. Особливості емпіричних досліджень на сучасному етапі розвитку соціології; 3. Студії з застосування якісної стратегії в соціологічних дослідженнях. Займається підготовкою студентів до участі у Всеукраїнській олімпіаді з соціології (у 2017 році – 3 місце (Крашевська Є.), у 2018 – 3 командне місце (Крашевська Є., Шоломко А., Ашихіна А.) та Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія» (у 2019 р. – 1 місце Щербань О.).

Інформація надана факультетом соціології та управління

Ратушна Таісія Олександрівна