Головна сторінка / Викладачі / Смоляков Олександр Васильович

Смоляков Олександр Васильович

ЗНУ Викладачі Математичний факультет Кафедра загальної та прикладної фізики

Доктор фізико-математичних наук, доцент, професор кафедри

Розклад консультацій

• Чт. 9-35 - 10-55, корпус №1, ауд. №2
  • Дисципліни

• Аморфні та квазікристалічні матеріали
    • Вступ до фундаментальної фізики
    • Дефекти кристалічної будови твердих тіл
    • Основи геометричної кристалографії
    • Оптика
    • Властивості металевих систем
    • Лазерна обробка металів і сплавів
    • Фізика наноматеріалів
    • Практична металографія

Біографія

Закінчив фізичний факультет Запорізького державного університету в 1995 році за спеціальністю фізика твердого тіла, кваліфікація – фізик. У 2000 році в Запорізькому державному університеті захистив кандидатську дисертацію за темою «Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту». У 2004 році присвоєно вчене звання - доцент кафедри фізики твердого тіла, рік присвоєння вченого звання 2004. Захистив докторську дисертацію у 2020 році в спеціалізованій вченій раді Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара за спеціальністю «Фізика твердого тіла». Тема докторської дисертації – «Формування аморфно-кристалічного та квазікристалічного станів у металевих сплавах при лазерних нагрівах».

Наукова робота

Коло наукових інтересів: фізика аморфного стану речовини; структурні перетворення в металевих сплавах під впливом імпульсного лазерного нагріву; фізика квазікристалічних матеріалів; моделювання структури квазікристалічних сплавів. Автор понад 60 наукових робіт.

Інформація надана математичним факультетом

Смоляков Олександр Васильович