Головна сторінка / Викладачі / Іваницький Олександр Іванович

Іваницький Олександр Іванович

ЗНУ Викладачі Факультет соціальної педагогіки та психології Кафедра педагогіки та психології освітньої діяльності

Доктор педедагогічних наук, професор

Дисципліни

• Педагогіка.
  • Педагогіка і психологія.
  • Методологія науково-педагогічних досліджень.
  • Вступ до спеціальності.
  • Сучасні дидактичні засоби навчання.
  • Методика навчання фізики у вищій школі.
  • Теоретико-методичні засади курсу фізики старшої школи.
  • Шкільний курс астрономії.
  • Інноваційні технології навчання фізики.

Біографія

Доктор педагогічних наук, професор - народився 1 січня 1958 р. у с. Воронівка Вознесенського р-ну Миколаївської обл. у родині службовців.

У 1975 р. закінчив середню школу, нагороджений золотою медаллю.

• У 1980 р. з відзнакою закінчив Запорізький державний педагогічний інститут.
  • 3 1980 по 1984 р. працював вчителем фізики та математики
  • З 1984 по 1988 р. - директор школи Долинської неповної середньо школи Запорізького р-ну.
  • 1988-1991 рр. - аспірант лабораторії навчання математики і фізики Українського науково-дослідного інституту педагогіки (м. Київ).
  • 1991 – захист кандидатської дисертації (13.00.02 - методика викладання фізики) на тему «Тематичний контроль і корекція знань з фізики в старших класах середньої школи».

З 1991 р. - асистент, ст. викладач, з 1996 р. - доцент кафедри фізики та методики її викладання Запорізького держуніверситету. У 2001 р. закінчив докторантуру при Запорізькому держуніверситеті. У квітні 2005 р. захистив докторську дисертацію в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова на тему «Теоретичні і методичні основи підготовки майбутнього вчителя фізики до впровадження інноваційних технологій». З 2006 р. по 2018 р. - завідувач кафедри фізики та методики її викладання фізичного факультету Запорізького національного університету. У 2007 р. отримав вчене звання професора цієї ж кафедри.

Загалом опублікував більше 160 наукових праць, автор монографій «Сучасні технології навчання фізики в середній школі» (2001) та «Професійна підготовка вчителя фізики в умовах інформаційно-освітнього середовища» (2014). Сфера наукових інтересів – теорія і методика професійної освіти, теорія і методика навчання фізики, інноваційні технології навчання.

З вересня 2020 р. працює завідувачем кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету.

Нагороджений почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та Запорізької облдержадміністрації.

Наукова робота

Кандидатська дисертація зі спеціальності 13.00.02 - методика викладання фізики на тему «Тематичний контроль і корекція знань з фізики в старших класах середньої школи» (1991 р.).

Докторська дисертація зі спеціальності 13.00.02 –теорія і методика навчання (фізика) на тему «Теоретичні і методичні основи підготовки майбутнього вчителя фізики до впровадження інноваційних технологій» (2005 р.).

Керує науковою роботою аспірантів та здобувачів, підготував сім кандидатів та одного доктора педагогічних наук.

Є членом спеціалізованих вчених рад Д 17.051.09 (при Запорізькому національному університеті) та Д 17.127.04 (при Класичному приватному університеті, м. Запоріжжя) зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Член редколегій фахових видань:

• Збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Педагогічні науки».
  • Збірник наукових праць «Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах» Запоріжжя, Класичний приватний університет.

Монографії:

• Іваницький О. І. Сучасні технології навчання фізики в середній школі. Запоріжжя: Прем’єр, 2001. 266 с.
  • Іваницький О. І. Професійна підготовка майбутнього вчителя фізики в умовах інформаційно-освітнього середовища. Запоріжжя: ЗНУ, 2014. 230 с.

Про інші публікації можна дізнатися за посиланням: https://scholar.google.com.ua/citations?user=h-PA2qYAAAAJ&hl=uk

Інформація надана факультетом соціальної педагогіки та психології

Іваницький Олександр Іванович