Головна сторінка / Викладачі / Павленко Ірина Яківна

Павленко Ірина Яківна

ЗНУ Викладачі Філологічний факультет Кафедра слов’янської філології

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янської філології

Розклад консультацій

• Середа 13:00 - 14:00
  • Дисципліни

• Російська усна народна творчість
    • Українська усна народна творчість
    • Слов’янський фольклор
    • Основи наукових досліджень та інформаційних технологій
    • Звичаї, традиції, обряди народів Європи (дисципліна за вибором)
    • Постфольклор (дисципліна за вибором)
    • Новітні методології філологічних досліджень (разом із Христіаніновою Р.О.)
    • Навчальна фольклорна практика

Народилася у м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.

Закінчила з відзнакою філологічний факультет Запорізького державного педагогічного інституту. У 1989 році у спеціалізованій вченій раді Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка АН УРСР захистила кандидатську дисертацію на тему «Романи Марка Вовчка про нових людей та російський літературний процес 60-70-х років 19 ст. Проблеми типології» за спеціальністю 10.01.01 – російська література. У 2009 р. у Спеціалізованій вченій раді Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України захистила докторську дисертацію «Динаміка функціонування усної епічної традиції (на матеріалі Нижньої Наддніпрянщини)» за спеціальністю 10.01.07 – фольклористика.

Напрями наукової роботи: історія російської літератури та фольклору, проблема історизму авторської та колективної творчості, методологія філологічних досліджень.

З 1980 року працює в Запорізькому педагогічному інституті на посаді старшого лаборанта кафедри російської літератури. З 1982 р. – асистент цієї кафедри, з 1993 – доцент кафедри російської та зарубіжної літератури. З 2012 – професор кафедри російської (нині – слов’янської) філології. З 1 вересня 2008 року – завідувач цієї кафедри.

Автор більше 150 друкованих праць, серед них 2 одноосібні монографії, 4 колективні, 2 збірника статей, 1 підручних з Грифом МОН, ЕНВ, статті у фахових виданнях України та зарубіжних наукових часописах. Укладач та редактор збірників фольклорних творів.

Член Спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій при ІМФЕ НАНУ та ЗНУ, редактор наукового видання «Вісник ЗНУ: філологічні науки»; член редколегій журналів «Держава і регіони», "Ренесансні студії", наукової ради МОН (секція «Літературознавство, мовознавство, мистецтвознавство та соціальні комунікації), голова журі секції «Фольклористика» обласного відділення МАН, член обласної комісії зі збереження нематеріальної культурної спадщини.

Нагороджена почесним знаком МОН України «Відмінник освіти України» (2005); медаллю «За розвиток Запорізького краю» (2009), Премією ім. Я.П.Новицького (2018), Почесними Грамотами та Подяками МОН, Президента МАН України, Запорізької обласної ради, Запорізької ОДА, обласного відділу культури, ректора ЗНУ.

Інформація надана філологічним факультетом

Павленко Ірина Яківна