Головна сторінка / Викладачі / Хейлік Тетяна Олександрівна

Хейлік Тетяна Олександрівна

ЗНУ Викладачі Філологічний факультет Кафедра слов’янської філології

Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Розклад консультацій

• Вівторок 16:05-17:20
    ZOOM,
    ідентифікатор: 206 874 1745
    код: 8tY3DS
  • Дисципліни

• Вступ до мовознавства
    • Друга слов'янська мова
    • Основи міжкультурної комунікації
    • Основи психолінгвістики
    • Порівняльно-історичне та типологічне мовознавство
    • Ономастичні студії
    • Креативна лінгвістика як новий напрям сучасної філології
    • Порівняльні лінгвістичні студії: слов’янські мови (курс за вибором, підготовка докторів філософії зі спеціальності 035 Філологія)

Біографія

У 1978 р. закінчила з відзнакою філологічний факультет Запорізького державного педагогічного інституту. Навчалася в аспірантурі при Дніпропетровському державному університеті, де у лютому 1987 р. захистила кандидатську дисертацію «Склад, джерела та шляхи формування російської ливарної терминологїї». У 1997 році отримала другу вищу освіту за спеціальністю «інформатика».

В Запорізькому національному університеті працює з лютого 1980 року (тоді ЗДПІ). З 2003 р. до 2008 р. – доцент, завідувач кафедри російської мови ЗНУ. З січня 2006 р. до серпня 2008 р. – заступник декана з навчальної роботи філологічного факультету ЗНУ. З вересня 2008 року доцент кафедри російської філології, з 2017 – доцент кафедри слов’янської філології.

Науково-педагогічний стаж – 43 роки.

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів та багаторічну сумлінну працю нагороджена медаллю ім. М. В. Гоголя, Почесною Грамотою Міністерства освіти та науки України, Подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, грамотами та подяками Запорізької облдержадміністрації, облради, міськради, райради, Одеського обласного інституту удосконалення вчителів.

Наукова робота

Сфера наукових інтересів: лексикологія. ономастика, креативна лінгвістика, міжкультурна комунікація, політична коректність у мові та мовленні. Активний учасник міжнародних, всеукраїнських конференцій. Здійснює керівництво аспірантами. Керівник студентської наукової групи «Актуальні проблеми сучасної лексикології та лексикографії».

Член Спецiалiзованої вченої ради К 08.51.05 iз захисту кандидатських дисертацій з української та російської мов у ДНУ iм. О. Гончара (квітень 2014 р. – квітень 2016 р.). Голова журі обласного відділення МАН (2011-2022рр.). Голова журі обласної учнівської олімпіади з російської мови (2006 – 2016 р.р, 2022р.). Член журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Слов’янські мови і літератури.

ORCID ID

Інформація надана філологічним факультетом