Головна сторінка / Викладачі / Меркулова Оксана Володимирівна

Меркулова Оксана Володимирівна

ЗНУ Викладачі Філологічний факультет Кафедра української мови

Кандидат філологічних наук, старший викладач

Розклад консультацій

• Вівторок 13:00-14:00,
  • п'ятниця 13:00-14:00

Дисципліни

• Вступ до мовознавства
  • Українська мова за професійним спрямуванням
  • Діалектологія української мови
  • Теорія мовознавства
  • Сучасні напрями української лінгвістики
  • Мова соціуму (дисципліна за вибором)

Працює на кафедрі з 2015 року.

Освіта: Запорізький державний університет: спеціальність «Українська мова та література» (кваліфікаційний рівень спеціаліста, учителя української мови та літератури, 2000), спеціальність «Українська мова» (кваліфікаційний рівень магістра філології, викладача української мови у вищій школі, 2001).

Додаткова спеціальність: “Практична психологія”, здобута на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького державного університету (1996–2000).

2020 рік – у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки здобула кваліфікацію магістра філології зі спеціалізації 035.033 “Слов'янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська” за освітньою програмою “Мова та література (польська). Переклад”.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за фахом 10.02.01 "українська мова": “Динаміка конфіксальної деривації іменника української мови XI-XVIII століть” (2005, науковий керівник – професор П. І. Білоусенко).

Працює над докторською дисертацією “Динаміка суфіксальної системи української мови (іменники середнього роду)”.

Професійні інтереси: історичний словотвір української мови, психолінгвістика.

Випусковий редактор фахового видання “Вісник Запорізького національного університету: збірник наукових праць. Філологічні науки” (з вересня 2021 року журнал має назву "Мова. Література. Фольклор").

Завідує навчально-науковою лабораторією українознавчих студій.

Професійні інтереси: історичний словотвір української мови, психолінгвістика.

Випусковий редактор фахового видання “Вісник Запорізького національного університету: збірник наукових праць. Філологічні науки”.

Керівник навчально-наукової лабораторії українознавчих студій.

Основні праці:

1. Нариси з історичного словотворення української мови (іменникові конфікси). Запоріжжя-Кривий Ріг : ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2011. 480 с. (співавтори: Білоусенко П. І., Іншакова І. О., Качайло К. А., Стовбур Л. М.).

2. З історії просторових назв (суфікс -ище в українській мові XIV-XVIII століть). Наукові записки. Серія “Філологічна”. Вип. 35. Острог, 2013. С. 216–219.

3. Nomina abstracta з суфіксом -ище в українській мові. Наукові записки. Серія “Філологічні науки” (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя). Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2013. Кн. 2. С. 121–125.

4. З історії речовинних найменувань (суфікс -(и)во в українській мові). Волинь філологічна: текст і контекст. Лінгвостилістика ХХІ століття: стан і перспективи : зб. наук.пр. / упор. І.П. Левчук. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2014. Вип.17. С.202–211.

5. Абстрактні іменники з суфіксом -иво/-ево в українській мові. Jahrbuch der ІV. Internationalen virtuellen Konferenz der Ukrainistik "Dialog der Sprachen - Dialog der Kulturen. Die Ukraine aus globaler Sicht" : Reihe: Internationale virtuelle Konferenz der Ukrainistik. Bd. 2013 /Herausgegeben von Olena Novikova, Peter Hilkes, Ulrich Schweier. – Verlag Otto Sagner, München - Berlin, 2014. – S. 177–181.

6. Nomina actionis із суфіксом -iščе / -ище в українській мові. UCRAINICA VI. Současná ucrajinistika : Problémy jazyka, literatury a kultury. Sborník vědeckých článků z mezinárodní conference VI. olomoucké symposium ukrajinistů střední a východní Evropy. Olomouc 21.-23.8.2014. Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2014. S. 47–51.

7. Merkulova O. Nouns of neuter with the suffix -(ь)no /-(ь)но in Ukrainian language. Ukraińska humanistyka i słowiańskie paralele. Tom I serii «Problemy współczesnej humanistyki». Gdańsk – Kijów, 2014. Pp. 27–38.

8. Іменники з суфіксом -ęt-/-ат-/-ят- в українській мові (назви істот). Філологічні студії : Науковий вісник Криворізького національного університету / зб. наук. праць. Вип. 13 / за заг. ред. Ж. В. Колоїз. Кривий Ріг : КДПУ, 2015. С. 136–147.

9. Nomina instrumenti with suffix -lo in the Ukrainian language 11-17 сenturies. Вісник Запорізького національного університету: Збірник наукових праць. Філологічні науки. 2016. №1. С. 197–203.

10. Меркулова О. Nomina instrumenti з суфіксом -ло в середньоукраїнській та новій українській мові (1). Вісник Запорізького національного університету: Збірник наукових праць. Філологічні науки. 2018. №2. С. 33–39.

11. Merkulova O. V. Excerpts on the History of the Ukrainian nominal word-formation (suffix -ьje/-nьje /-еnьje /-аnьje/-tьje in the Proto-Slavic language). Modern approaches to philological studies : collective monograph / O. L. Klymenko, N. V. Kobchenko, O. V. Kosovych, A. O. Kuzmenko, etc. Lviv-Toruń : Liha-Pres, 2020. Pp. 106-125. DOI https://doi.org/10.36059/978-966-397-196-4/106-125.

Інформація надана філологічним факультетом

Меркулова Оксана Володимирівна